Офіційний кінець договору про дружбу з Росією. Порошенко підписав відповідний закон

Новини України та світу
Євген БерезовськийQHA
10 Грудня 2018, 18:22
Євген БерезовськийQHA
10 Грудня 2018, 18:22

Президент Петро Порошенко сьогодні, 10 грудня, поставив свій підпис під законом щодо припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Про це повідомляє прес-служба українського очільника держави.

— Будемо й надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод, — сказав Порошенко.

Президент підкреслив, що денонсацію договору з Росією слід сприймати як етап стратегії України щодо остаточного розриву "з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу". Вже зараз український МЗС закінчує роботу з перегляду всієї договірно-правової бази з Росією.

Порошенко додав, що вимагає від Кабміну невідкладних і практичних кроків з формування міжвідомчого координаційного органу для створення загальної претензії України до Росії за завданих збройною агресією збитків.

— Я розраховую, що особливий статус і спеціальні функції дозволять такому органу досить ефективно виконувати покладені на нього завдання щодо захисту національних інтересів України, — зазначив Порошенко.

 


  

Нагадаємо, 6 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією з 1 квітня 2019 року.