Оголошено щорічний онлайн-диктант кримськотатарською на підтримку Джеляла та всіх політв’язнів

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 10:28
Асіф АлієвQHA
07 Лютого 2022, 10:28

21 лютого у Міжнародний день рідної мови відбудеться щорічний онлайн-диктант кримськотатарською.

Про це повідомивголова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, диктант присвячений першому заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, кримськотатарським активістам Асану Ахтемову, Азізу Ахтемову, які позбавлені волі російськими карателями з вересня 2021 року, та – в рівній мірі -  всім політичним в’язням і незаконно переслідуваним в окупованому РФ Криму.

Головною метою онлайн-диктанту є не стільки перевірка грамотності, а скільки демонстрація загальнонаціонального та міжнародного єднання на захист корінного кримськотатарського народу.

«Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця та країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови. Диктант потрібно писати від руки, розбірливе, латиницею або кирилицею (виходячи з ваших сучасних навичок). Після завершення диктанту його текст організаторами буде опубліковано на латиниці та кирилиці», - розказав голова Меджлісу.

Диктант 21 лютого о 19:00 (за кримським часом) у прямому ефірі FB сторінки «Nefes» з Акмесджита (Сімферополь)  прочитає кримськотатарська поетеса, письменниця Сеяре Кокче.

Нагадаємо, 1 квітня 2021 року на засіданні урядових комітетів була затвердженаКонцепція розвитку кримськотатарської мови.