Окуляри, статуетка і хохлома: стало відомо, про що домовилися Байден і Путін

Новини України та світу
Хельга Полтавка
17 Червня 2021, 12:59
Хельга Полтавка
17 Червня 2021, 12:59

Президент США Джо Байден і президент Росії Володимир Путін обговорювали ситуацію в Україні — Мінські домовленості, а також запланували проведення перемовин з контролю над озброєнням, інформують «Кримські новини».

Байден повідомив, що говорив з Путіним про Україну. Також він зазначив, що тон зустрічі з Путіним був позитивним.

Я заявив про непорушну прихильність США щодо суверенітету і територіальної цілісності України. Я обговорив з Путіним Мінські домовленості — той не заперечував, але були відмінності у поглядах, — заявив Байден.

Дещо раніше Путін запевняв на своїй пресконференції, що тема України не обговорювалася детально з Байденом.

Путін похвалив США за рішення щодо продовження нового Договору про скорочення ядерних озброєнь на п'ять років, тобто до 2024 року.

«Звичайно, виникає питання, що буде далі», — додав він, зазначивши, що дискусії з контролю над озброєнням будуть проведені на міжвідомчому рівні.

Байден також прокоментував план з контролю над озброєнням.

Я радий, що ми домовилися сьогодні почати двосторонній діалог про стратегічну стабільність, дипломатичні переговори, щоб зібрати наших військових експертів і наших дипломатів разом для роботи над механізмом, який може привести до контролю над новою і небезпечною зброєю, яке зараз з'являється, — сказав Байден.

Байден також повідомив, що він попередив Путіна про кібератаки, що критично важлива інфраструктура, така як вода або енергія, має бути закрита для зламів чи інших атак.

«Я вказав йому, що у нас є значні можливості у кіберпросторі, і він це знає. Він точно не знає, які вони, але вони значні. Якщо вони дійсно порушать ці основні норми, ми відповімо. Але я думаю, що останнє, чого він хоче зараз, — це холодна війна», — сказав президент США.

У питанні про кібератаки Путін відкинув звинувачення щодо причетності Росії, заявивши, що більшість кібератак в РФ виходять зі США.

Президенти РФ і США обмінялися подарунками під час зустрічі.

Байден подарував Путіну виготовлені на замовлення сонячні окуляри і кришталеву скульптуру бізона, повідомляє Axios.

Президент Байден подарував президенту Путіну окуляри-авіатори, зроблені на замовлення Randolph USA, — сказав представник американської адміністрації.

Він вказав, що з 1978 року ця компанія почала займатися виробництвом спеціальних окулярів, призначених для пілотів-винищувачів. За його словами, з цього часу Randolph USA забезпечує американських військових і союзників по НАТО високоякісними і надійними окулярами.

Представник Білого дому також повідомив, що президент США подарував Путіну ще й кришталеву скульптуру американського бізона, який є «величною інтерпретацією одного з найбільш величних ссавців нашої країни, що представляє силу, єдність та стійкість».

Як розповів прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков, Путін подарував своєму американському колезі письмовий набір.

Письмовий набір хохлома «Москва», — заявив Пєсков.

Йдеться про хохломський розпис, що походить з однойменного села Нижньогородської області Росії.

Як повідомляли «Кримські новини», 16 червня Путін прилетів до Женеви на зустріч з Байденом.