Окупанти грабують аптеки Херсонщини, вивозячи ліки в Крим. Водночас «вуличні підприємці» торгують втричі дорожчими ліками з півострова, - Асоціація реінтеграції Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 13:11
Ліна Тимошина
22 Травня 2022, 13:11

Окупанти грабують аптеки Херсонщини та вивозять ліки в окупований Крим. Про це повідомляє Асоціація реінтеграції Криму.

Місцеві мешканці повідомляють, що окупанти пограбували в регіоні багато аптек, товари з яких вивезли до окупованого Криму та до росії, залишивши тільки косметику та ефірні олії. Натомість деякі «вуличні підприємці» торгують ліками, привезеними з того ж-таки Криму чи з росії, однак за цінами втричі вищими, ніж до початку російської окупації, - йдеться у статті АРК.

Крім того, з лікарень «у невідомому напрямку» зникає медичне обладнання, яким заклади постачалися останні кілька років. Місцевому населенню роздають ліки з простроченим терміном придатності – в обмін на паспортні дані, що мають стати в нагоді для прийдешнього фейкового злочинного «референдуму про статус регіону».

При цьому видання повідомляє, що окупанти з Криму планують лікувати дітей з окупованої Херсонщини. Зокрема, 18 травня в окупаційному «міністерстві інформаційної політики республіки Крим» повідомили, що група медиків з Криму під керівництвом окупаційного «головного лікаря Чорноморської районної лікарні» Єгора Титова нібито «цілодобово працює» в обласній лікарні окупованого Маріуполя.

Дивує навіть не цинізм маріонеток окупантів, з яким вони готові відправляти лікарів з одних окупованих територій на інші працювати в лікарнях, розбомблених російськими військами, та розпоряджатися долею дітей з цих-таки територій. Питання в іншому – невже в Криму, який вже дев’ятий рік «насолоджується благами російської цивілізації», все настільки добре з медициною, тим більше – дитячою, що його «заклади» готові «приймати на лікування» дітей ще й з півдня материкової України?, - зазначає АРК.

Видання повідомляє про закриття в Криму низки дитячих поліклінік. Наприклад, у Нахімовському районі окупованого Севастополя, у Гагарінському районі. При цьому, у кримських лікарів виникли й інші проблеми.

Як наразі повідомляють з півострова, з травня 2022 року, всі лікарі чоловічої статі віком до 65 років зобов’язані окупантами терміново пройти «переоблік» у підконтрольних їм «військових комісаріатах» з очевидними наслідками, - пише АРК.

Своєю чергою, на окупованій Херсонщині лікарів змушують лікувати окупантів.

Медичним працівникам заборонили евакуюватись. Громадяни, які залишилися на окупованих територіях, практично відрізані від медичних послуг. Закриваються заклади, не вистачає лікарів, заборонено доставлення ліків із підконтрольних Україні територій», - повідомляє видання.

Справи у цих регіонах такі самі, як і з окупованим Кримом від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Не лише у школах, а й у дитячих лікарнях облаштовуються шпиталі для лікування поранених окупантів».

Якщо російська армія від чогось і «визволила» ту ж Херсонщину – то не в останню чергу від своєчасного доступу до медикаментів та медичних послуг, - зазначили у виданні.

В середині травня мер Херсона Ігор Колихаєв повідомив, що з міста виїхали до 20% лікарів, а медикаментів залишилося до кінця місяця – при цьому вже скінчилися розчини для крапельниць і вичерпуються запаси кисню та ліків проти серцево-судинних захворювань. Відтак уся надія лишається на відкриття гуманітарного коридору на Кривий Ріг, що надало б можливість завезти необхідні медикаменти, додали в АРК.