«Окупанти грають у «діда Мазая» замість допомоги людям» — Яременко

Новини України та світу
Ірина Требунських
19 Червня 2021, 16:01
Ігор Яременко
Ірина Требунських
19 Червня 2021, 16:01

Катастрофічні наслідки повіні в тимчасово окупованому Росією Криму багато в чому спричинені злочинними діями так званої «адміністрації». На цьому наголосив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко.

Зважаючи на бездіяльність окупантів у питанні подолання наслідків стихії і допомоги мешканцям півострова, Яременко закликав українських громадян бути надзвичайно обережними, тимчасово відмовитись від подорожей і не залишати приміщення без критичної необхідності.

Судячи з матеріалів, які ми бачимо у ЗМІ і соцмережах, очільники окупаційної адміністрації намагаються грати у «діда Мазая» на камеру замість реальної допомоги людям, — пояснив міністр.

Він нагадав, що вже сім з половиною років український півострів закритий для міжнародних моніторингових місій. Водночас окупанти не очищали русла річок, знищували природні заповідники та заміщували населення Криму, що вже призводить до катастрофічних наслідків.

«Ввезення в Крим сотень тисяч осіб з Росії, будівництво військової та цивільної інфраструктури для їхніх потреб, що супроводжувалося масштабним знищенням унікальних зелених насаджень та ландшафтів — це воєнні злочини, які призвели до порушення екологічного балансу», — уточнив очільник Мінреінтеграції.

Нагадаємо, що у соцмережі виклали відео, як по затопленій Керчі окупаційні «чиновники» пливуть у човні, а за ними вплав — кілька чоловіків. 

Через підтоплення на сході Криму, що відбулися через сильні опади, окупаційна «влада» визнала ситуацію, що склалася, як «надзвичайну природного характеру міжмуніципального рівня реагування». Окупанти закликали мешканців Керчі не пити водопровідну воду.

Як повідомляли «Кримські новини», у ніч на 18 червня у результаті рясних опадів затопило окуповану Велику Ялту — в місті затоплені пішохідні переходи.

Вже 19 червня окупанти опублікували статистику, згідно з якою одна людина загинула через повінь у Криму, і одна жінка пропала безвісти.