Окупанти хочуть відновити водопостачання в Криму через річку Молочна: це загрожує екології всіх окупованих регіонів

Новини України та світу
Шевчук Микола
17 Вересня 2023, 16:07
Річка Молочна
Шевчук Микола
17 Вересня 2023, 16:07

Окупанти для відновлення водопостачання після підриву Каховської ГЕС, хочуть використати потужності річки Молочна у Запорізькій області.

Про це повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС).

Повідомляється, що після підриву окупантами дамби Каховської ГЕС 6 червня на півдні Херсонської, Запорізької областей та у Криму загострилось питання з водопостачанням та зрошенням сільськогосподарських земель через обміління Північнокримського каналу.

У зв’язку з цим окуповану частину Запорізької області незаконно відвідав заступник міністра сільського господарства рф  андрей разін де провів зустріч з призначеною окупантами “заступником голови ради міністрів – міністром АПК та продовольчої політики” свєтланою шевченко. Зокрема окупаційна адміністрація запропонувала використати води річки Молочна, що є найбільшою на окупованій частині Запорізької області, та здійснити перекидання її стоку у зрошувальні канали. Окупаційна адміністрація уже розпочала розчищення річища та підготовку до інженерних робіт, - сказано в повідомленні.

Зазначається, що таке рішення окупантів може призвести до збільшення солоності води в Азовському морі, а також дефіциту питної води у Мелітополі, що створює передумови для ще однієї екологічної катастрофи на окупованих територіях.

Нагадаємо, російські окупанти підірвали Каховську ГЕС 6 червня, спричинивши екологічну катастрофу і порушивши в тому числі водопостачання до Криму.