Окупанти хочуть заполонити Крим сумнівною «вакциною»

Новини України та світу
Ірина Требунських
28 Грудня 2020, 13:35
речовина «Спутнік V» («Гам-Ковід-Вак»)
Ірина Требунських
28 Грудня 2020, 13:35

В тимчасово окупований Росією Крим хочуть надіслати близько ста тисяч доз речовини «Спутник V» («Гам-Ковид-Вак»), яку російська влада називає «вакциною від COVID-19». Про це заявив так званий «міністр охорони здоров’я» Криму Олександр Остапенко.

Згідно з планом розподілу, розробленим міністерством охорони здоров'я Росії, Крим до кінця лютого 2021 роки отримає до 84 тисяч доз «вакцини» від нової коронавирусной інфекції, — заявив він.

Міністр уточнив, що закуплено 119 одиниць холодильного обладнання, необхідного для якісного зберігання сумнівної речовини «Спутник V», чия ефективність чи хоча б безпечність для людей не доведена.

Водночас призначений окупантами «міністр» підкреслив, що вводити в організм сумнівний «Спутник V» будуть людям добровільно, лише за їхньої на те згоди.

«Пріоритет надається медичним працівникам і співробітникам освітніх закладів. Надходження нових партій дозволить розширити категорії громадян», — додав Остапенко.

Нагадаємо, 8 грудня в тимчасово окупований Росією Крим завезли 500 доз «Спутник V» («Гам-Ковид-Вак»), який російське керівництво називає «вакциною від COVID-19».

Варто зазначити, що ефективність і безпечність російської вакцини «Спутнік V» й досі не доведена — вона не пройшла третю стадію випробувань. Після її застосування були випадки захворювань та побічні дії.

«Кримські новини» повідомляли, що на безкоштовне «щеплення» речовиною «Спутник V» не погодився жоден з окупаційних «чиновників» в Криму.