Окупанти ініціюють масштабну реставрацію Масандрівського палацу в односторонньому порядку: це суперечить нормам міжнародного права

Новини України та світу
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 11:05
ФОТО: УКРАЇНА ТУРИСТИЧНА
Ліна Тимошина
31 Січня 2023, 11:05

Окупаційні чиновники ініціюють масштабну реставрацію Масандрівського палацу в Криму.

Про це повідомляє Крим_SOS.

Зазначається, що окупанти ведуть черговий наступ на культурному фронті.

Палац, якому понад сто років, є пам'яткою культурної спадщини національного значення України. Але реставрацію російські урядовці проводитимуть в односторонньому порядку, що суперечить нормам міжнародного права, - йдеться у повідомленні.

У громадській організації зазначили, що, на жаль у Криму накопичилося багато прикладів, коли після реставрації пам'ятники культурної спадщини або руйнувалися, або перетворювалися на новоділ.

Мабуть, найсумніший приклад - Ханський палац у Бахчисараї. Напевно найскандальнішим був випадок заміни черепиці 18-19 ст. головного корпусу палацу на сучасну черепицю. З кожним днем надходять тривожні новини про культурний вандалізм на території пам'ятника. Окупанти роблять все, щоб повернувшись ми не впізнали рідний Крим, - підкреслили у Крим_SOS.

Як повідомляли QIRIM.News, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України закликало ЮНЕСКО вжити заходів, щоб зупинити варварське руйнування об’єктів культурної спадщини в Криму.

Як писали QIRIM.News, ексдиректорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова заявила, що «ремонтно-реставраційні роботи», які проводять російські загарбники у Бахчисарайському ханському палаці, призвели до незворотних змін. За її словами, останнім часом ведуться роботи в головному корпусі палацу, де на другому поверсі зберігся Золотий кабінет, або Фруктова кімната, Кирим Ґерай Хана.