Окупанти Криму хочуть заґратувати на дев'ять років голову Меджлісу кримськотатарського народу

Новини України та світу
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 16:21
Хельга Полтавка
24 Травня 2021, 16:21

Сьогодні, 24 травня, на засіданні підконтрольного Росії «Верховного суду» Криму у «справі голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова», якого окупанти «судять» заочно, обвинувачення запросило для нього дев'ять років позбавлення волі.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Прошу призначити покарання у вигляді дев'яти років позбавлення волі в колонії загального режиму. Термін покарання рахувати з моменту його екстрадиції на територію Російської Федерації, — заявили у «суді».

Очільника Меджлісу окупанти звинувачують в «організації масових заворушень» 26 лютого 2014 року під стінами парламенту Криму. Торік російські слідчі в АРК заочно висунули звинувачення голові Меджлісу.

Як відомо, Меджліс кримськотатарського народу в РФ необґрунтовано названо «екстремістською організацією».

Рефат Чубаров прокоментував вимогу російського обвинувачення в Криму присудити йому дев’ять років позбавлення волі.

Усі ці судилища, які відбуваються щодо мене, нашого лідера Мустафи Джемілєва, щодо Ленура Іслямова — вони всі повернуться до тих, хто насправді є злочинцем і намагається своїми сфальсифікованими, незаконними діями, приховати власну злочинність, — сказав Чубаров.

Він також додав, що для нього це не змінює спосіб життя.

«Для мене це жодним чином не змінює ані спосіб життя, ані нашу боротьбу за деокупацію Криму. Тут треба думати про тих кримських татар, етнічних українців, яких засуджують на реальні терміни ув’язнення, які є заарештованими і перебувають в російських тюрмах. Передусім нам треба думати про них», — підкреслив Чубаров.

Він зазначив, що російська влада «почала чергову хвилю репресій проти кримськотатарського народу».

Адвокат Микола Полозов повідомив, що його так і не допустили до захисту Чубарова. Він зазначив, що після вироку зможе оскаржити цю відмову.

«Я не погодився з цим рішенням, оскаржив і мені відмовили. Четвертий касаційний суд у своєму рішенні вказав, що оскаржити це рішення можна буде тільки з підсумковим рішенням, з вироком. Тому, в самому процесі я не беру участь», — повідомив Полозов.

Він зазначив, що «абсолютно очевидно, що це політично мотивована справа».

Це продовження політики тиску щодо кримських татар, послідовного невиконання рішень міжнародних інстанцій, у тому числі Міжнародного суду ООН, — вважає адвокат.

Як відомо, Чубаров останні сім років живе в Україні, був депутатом Верховної Ради.

Нагадаємо, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала «справу Чубарова» незаконною і ще одним з різновидів репресій проти корінного народу Криму.

У липні російський «суд» у Сімферополі почав розглядати по суті «кримінальну справу» щодо Чубарова. Адвокат за призначенням Олександр Осокін оскаржив проведення судового розгляду за відсутності голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Прокуратура АРК відкрила провадження через «кримінальну справу», яку російські слідчі відкрили проти Чубарова.