Окупанти Криму зробили Києву зухвалу «пропозицію» щодо півострова

Новини України та світу
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 19:23
Хельга Полтавка
16 Листопада 2020, 19:23

Так званий "віцепремʼєр" Криму Георгій Мурадов запропонував Україні відкрити "консульство" на окупованому півострові.

Про це повідомляють "РИА Новости".

Для Києва, впевнений, дуже актуальним було б відкриття свого консульства на території Криму. Підстави для цього — велика активність спілкування громадян України з Кримом. Понад мільйон туристів на рік і великі родинні звʼязки, — сказав окупант.

Для цього, за словами Мурадова, владі України "треба прийти до тями, позбутися бандерівського нацизму і відмовитися від територіальних зазіхань на російську територію".

За результатами опитування, яке у травні-червні провів Київський міжнародний інститут соціології та "Центр прав людини ZMINA", більше ніж половина українців — 53% — виступають за відновлення повноцінних зв'язків з тимчасово окупованими територіями Криму та Донбасу.

При цьому, ті ж 53% респондентів висловилися і за відновлення транспортного сполучення з тимчасово окупованими територіями — українці бачать Крим українським та їздять до півострова як з України в Україну.

До того ж, 55% респондентів висловили думку, що жителі непідконтрольних уряду територій ‒ жертви конфлікту і потребують всебічної підтримки з боку України. 

Нагадаємо, у серпні 2020 року в окупованому Криму заявили про відкриття «почесного консульства» Нікарагуа, яке очолив учасник російської анексії півострова Олег Белавенцев. Міністерство закордонних справ України направило владі Нікарагуа ноту протесту і попередило про застосування санкцій, якщо «консульство» не закриють.