Окупанти не пускали до вишу — мешканець Севастополя пояснив, чому незаконно перетнув український кордон

Новини
Ірина Требунських
13 Жовтня 2020, 18:03
Ірина Требунських
13 Жовтня 2020, 18:03

Сімнадцятирічний мешканець тимчасово окупованого Севастополя намагався потрапити на підконтрольну уряду територію України, де його затримали українські прикордонники. Севастополець розповів «Кримській правозахисній групі», чому йому довелося перетинати кордон незаконно.

Як виявилося, юнака влітку зарахували на перший курс Херсонської державної морської академії. У липні він їздив з території окупованого Криму до Херсону, щоб подати необхідні документи. У вересні севастополець поїхав до Херсона вже на навчання, а на початку жовтня приїхав додому забрати деякі речі. Та окупанти зупинили його на пункті пропуску «Армянськ» (навпроти українського КПВВ Каланчак).

Молодика зупинили «прикордонники» і відмовили йому у виїзді, пославшись на те, що севастополець нібито вже «вичерпав таку можливість як одноразовий виїзд в період карантину», — йдеться у повідомленні.

Щоб потрапити до Херсону, юнак через нелегально збудований Керченський міст виїхав з окупованого Криму на територію країни-агресора. Там він поїхав у Брянську область, де й незаконно перетнув український кордон і потрапив до Сумщини. Порушника кордону зупинив наряд відділення «Стара Гута» поблизу населеного пункту Василівка, що у Середино-Будському районі.

«Попри поважні причини, які штовхнули юнака на таку подорож, прикордонники були змушені оформити документи адмінправопорушень, а чи притягати до відповідальності кримчанина, який бажає навчатися в українському виші, вирішуватиме суд», — повідомили тоді у Держприкордонслужбі.

На студента за незаконний перетин українського кордону склали адміністративний протокол. Зараз севастополець перебуває в гуртожитку Морської академії у Херсоні й вже приступив до занять.

Ситуація підтверджує, що створені Росією перешкоди для молоді при перетині «КПВВ» з Кримом порушують право жителів Криму на доступ до освіти, істотно обмежуючи їхні можливості навчання в освітніх установах на підконтрольній Україні території, — зазначають правозахисники.

Експерти «Кримської правозахисної групи» припускають, що у севастопольця виникнуть проблеми з окупаційними «прикордонниками», коли він буде повертатися до Криму. Окупанти скоріш за все притягнуть його до адміністративної відповідальності за російським законодавством.

Нагадаємо, 9 жовтня українські прикордонники затримали на кордоні з Росією в Сумській області 17-річного севастопольця, який намагався незаконно потрапити в Україну. За словами юнака, він прямував до Херсона на навчання.

Як повідомляли «Кримські новини», для абітурієнтів з тимчасово окупованих Росією окремих територій Донецької та Луганської областей, а також незаконно анексованого Криму продовжили термін вступної кампанії в українські навчальні заклади до 23 жовтня.