«Окупанти не воювали б проти українців, якби світ допоміг зброєю Ічкерії», - син президента Ічкерії Масхадов

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 13:45
Асіф АлієвQHA
14 Травня 2022, 13:45

Якби світова спільнота допомогла керівництву Ічкерії зброєю, то через роки російські окупанти не воювали б проти грузинів та українців.

Про це заявив Анзор Масхадов, учасник Першої російсько-чеченської війни та син Аслана Масхадова, третього президента Чеченської Республіки Ічкерії.

За його словами, бездіяльність, страх і відмова вживати будь-яких заходів щодо його запобігання дозволили цьому російському терору поширитися – і Україна розплачується за цю бездіяльність миру.

Масхадов зазначив, що під час Другої чеченської війни жорстокість Росії зросла: полонених підлітків убивали, кидаючи голодним собакам, жінок розстрілювали за спробу захистити сільського старосту від жорстокого поводження, бранців підривали динамітом.

«Важливо відзначити, що російський солдат – не лише вбивця, а й мародер. Під час обох воєн кожне поселення, до якого входили загарбники, розграбували» - розповів він.

Масхадов заявив, що Путін ворог, з яким зіткнулися чеченці, грузини та українці.

«Але це зло не зупиниться, якщо ми всі разом не зупинимо його. У цьому мають бути зацікавлені самі росіяни, якщо хочуть кращого майбутнього. Путін не зможе зломити Україну, але все одно я впевнений, що нові вторгнення на нові території він готує вже зараз», - сказав він.

Раніше Алла Дудаєва - дружина першого президента Ічкерії Джохара Дудаєва заявила, що народ України переможе, я бажаю їм золотого сонця, пшеничного поля, як на їхньому прапорі, і величезної радості.