Росіяни перебазовують армійську авіацію до окупованого Криму, - Громов

Новини України та світу
Ліна Тимошина
04 Серпня 2022, 16:51
Фото: АрміяInform
Ліна Тимошина
04 Серпня 2022, 16:51

Окупанти перебазовують армійську авіацію до окупованого Криму. Про це повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов під час брифінгу.

Відмічається також перебазування армійської авіації східного військового округу на оперативні аеродроми тимчасово окупованої АР Крим, - сказав Громов.

За його словами, росіяни використовують Крим як плацдарм для накопичення озброєння, боєприпасів, а також матеріально технічних засобів. Запаси техніки і озброєння перекидають через Керченський міст.

Противник перемістив на Криворізький напрямок три батальйонно-тактичні групи, які виконували завдання на Новопавлівському напрямку, а також додатково ввів одну батальйонно-тактичну групу на Запорізькому напрямку. Поповнення втраченого озброєння, військової техніки і нарощування угруповання військ на Херсонському і частково на Запорізькому напрямку, особливо на Мелітопольському, противник здійснює залізничним шляхом - через Керченський міст та територію тимчасово окупованого Криму, - повідомив він.

Основними цілями російських окупантів є вихід на адмінкордон Донецької області та утримання контролю над окупованими частинами Харківської, Запорізької, Миколаївської та Херсонської областей. А також - забезпечення функціонування сухопутного коридору між Ростовською областю та окупованим Кримом.

За словами Громова, ворог застосовує так званий "сирійський досвід" - продовжує тотальне знищення цивільної інфраструктури та мирного населення, насамперед - шляхом завдання ракетних та авіаційних ударів.

Росія формує додаткові резерви для війни проти України для доукомплектування своїх військ, які зазнали втрат. Зокрема, для припинення відтоку особового складу, керівництво рф готує зміни до законодавчої бази щодо заборони звільнення зі служби під час воєнного стану чи проведення "спецоперацій".

Крім того, зазначив Громов, у рамках доукомплектування російських окупаційних військ що беруть участь у війні в Україні розглядається перекидання угруповань російських військ із Сирії.