«Окупанти перекладають відповідальність за катастрофу на Україну» — Чийгоз про «суд» щодо води у Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 16:28
Тетяна Нікішина
08 Квітня 2021, 16:28

Судовий позов, який готує окупаційна влада Криму щодо «водної блокади» півострова, є спробою перекласти вину за всі злочини з Росії на Україну.

Про це заявив народний депутат Верховної Ради України Ахтем Чийгоз в ефірі телеканалу «Прямий».

По-перше, я вважаю, що це гарна відповідь всім тим демагогам, які намагаються дискредитувати п’ятого президента у питаннях «торгівлі на крові». От ворог дав відповідь всім тим демагогам. Друге питання, яке не можна недооцінювати, з боку Росії заведення таких судових справ, тобто надання такого юридичного аспекту таким безглуздим обвинуваченням — це, насправді, затягування процесу і для внутрішнього свого ринку, і для того, щоб пізніше в міжнародних судах влаштувати тяганину. Тобто основна ціль — вину за всі злочини, які в цьому випадку пов’язані з екологічною катастрофою, перекласти з окупанта, Росії, на Україну, — сказав Чийгоз.

Нагадаємо, окупаційна влада Криму готує судовий позов через «водну блокаду» півострова проти п’ятого президента України Петра Порошенка.

Окупанти визнали критичну ситуацію з водою у Криму та заявили, що запасів водосховищ окупованого Криму вистачить лише на 140 днів.

Раніше повідомлялося, що запас води у водоймах окупованого Криму значно менший, ніж був у 2020 році.

Як повідомляли «Кримські новини», «очільник» окупаційного підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов повідомив, що за два зимових місяці притоків до водосховищ у Криму не було, зокрема і до Сімферопольського. Тому міста й надалі отримуватимуть воду за графіком.