Окупанти планують залучити до «Юнармії» десяту частину всіх школярів Криму – Сєдов про мілітаризацію дітей

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 16:11
Фото: UATV
Ліна Тимошина
18 Жовтня 2021, 16:11

Окупаційна влада Росії використовує всю систему освіти в Криму для нав’язування виключно російської ідентичності кримським дітям. Про це на пресконференції повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов. Він розповів про тотальну мілітаризацію дітей в окупованому Криму.

В 2021 році була заява, що кількість представників Юнармії до 2024 року буде доведена до 10% школярів, які є на окупованому півострові. До цього буде задіяний створений в цьому році клуб патріотичного виховання - табір "Авангард". І на його базі буде відбуватися збільшення кількості "юнармійців". Це парамілітарне угрупування, в якому також готують до збройних сил країни-окупанта. І це також є пропагандою служби в збройних силах окупанта, - зазначив аналітик.

Сєдов зауважив, що культ війни і зброї та пропаганда служби з лавах збройних сил РФ серед дітей стали основними складовими освітньої системи на окупованому півострові.

Культ "перемоги", який зараз є в Російській Федерації, і який, фактично, зараз перетворився на культ війни, став частиною державної політики з "військово-патріотичного виховання" дітей. І це розповсюджується на окуповану територію, - розповів експерт.

 За словами Сєдова, російські силові структури створюють свої кадетські класи, де пропагують службу в російській армії.

Це представники МВС і ФСБ, які створюють свої кадетські класи. Вже у жовтні відбулася чергова присяга в кадетському класі МВС, де учні навчаються у військовій формі. Це стосується не тільки форми навчання, це стосується форми одягу, - підкреслив Сєдов. 

Як повідомляли QIRIM.News, 18 жовтня керівник прокуратури АР Крим Ігор Поночовний розповів, що відомство повідомило про підозру двом керівникам так званого об'єднання "Юнармія".