Окупанти примусово паспортизують громадян України, яких насильно вивезли в Крим

Новини України та світу
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 16:55
Ліна Тимошина
13 Травня 2022, 16:55

Окупанти примусово паспортизують громадян України, яких насильно вивезли на тимчасово окуповану територію АР Крим та м.Севастополя з Херсонської та Запорізької областей. Про це повідомила Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова у Телеграм.

Вона розповіла, що окупаційна влада півострова зробила чергову картинку для пропагандистського телебачення рашистів, продемонструвавши як 10 осіб, котрі прибули до Криму з тимчасово окупованих районів материкової частини України, отримали російський аусвайс за спрощеною системою.

З примусово переміщеними на півострів громадянами України проводиться «роз’яснювальна» робота щодо необхідності отримання рашистської червоної книжечки, оскільки без «документів», які посвідчують їх особу, проживати на території Криму їм не дозволять, - наголосила Омбудсмен.

Також, за її словами, громадяни України потрапляють до фільтраційних таборів, де в них забирають паспорти громадян України і видають документ на тимчасове проживання.

Наголошую, що всі українці, які примусово отримали російські аусвайси є громадянами України. Наша держава не визнає жодних російських документів, які нав’язала рф, - підкреслила Денісова.

Своїми діями окупант продовжує порушувати положення IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав людини рф в Україні, - написала Омбудсмен.