Окупанти припинять переправляння зрідженого газу через порт Тамань, який йшов у тому числі на Крим, через атаки дронів

Новини України та світу
Шевчук Микола
03 Червня 2023, 14:35
Порт Тамані
Шевчук Микола
03 Червня 2023, 14:35

Експортний термінал у порту Тамань у Краснодарському краї припинить переправляння зрідженого вуглеводневого газу на танкери у тому числі на окупований росіянами Крим через загрозу атак безпілотників.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, цитують Крим.Реалії.

Повідомляється, що на цей порт припадає близько 7,5% всього російського експорту вуглеводневої сировини і близько 20% – казахстанського. Залізничні оператори росії та Казахстану вже оголосили про плани обмежити перевезення вантажів у напрямку Тамані.

При цьому видання зазначає, що рішення ухвалено після атак дронів на Афіпський та Ільський нафтопереробні заводи 31 травня. Скраплений вуглеводневий газ є найбільш вибухонебезпечним.

За даними видання, учасники ринку планують законсервувати перевалки на невизначений термін та розглядають інші маршрути постачання. При цьому окупанти ситуацію не коментують.

Нагадаємо, місто та порт Тамань Краснодарського краю – один із важливих транспортних вузлів для відвантаження енергоносіїв. У минулому році через нього було вивезено 7,3 мільйона тонн нафти, нафтопродуктів та зрідженого газу з росії, Казахстану та Киргизстану. Місто знаходиться в безпосередній близькості від Кримського мосту, через нього здійснюються також постачання нафтопродуктів до анексованого Криму.