Окупанти самі задокументували крадіжку картин з Херсонського обласного краєзнавчого музею та їх вивезення до Криму

Новини України та світу
Ліна Тимошина
03 Квітня 2023, 11:22
Фото: видання "Вгору"
Ліна Тимошина
03 Квітня 2023, 11:22

Окупанти самі задокументували крадіжку картин з Херсонського обласного краєзнавчого музею.

Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський на сторінці у Facebook.

Очевидне — неймовірне. Або як російський окупант самостійно документує власні злочини, тим самим, допомагаючи міжнародним судам, - написав Соболевський.

Він процитував так званий "документ" окупантів, згідно з яким «1 квітня 2023 р. Міністерством культури Херсонської області та директором Сімферопольського Центрального музею Тавриди Малигіним Андрієм Віталійовичем було підписано договір про зберігання раніше евакуйованих картин Херсонського обласного краєзнавчого музею».

Під евакуацією мається на увазі — пограбування. Тобто росіяни — це звичайні крадії культурних цінностей Херсонщини. Розуміючи, що Сили оборони України тиснуть з такою силою, що тут або тікати, або помирати, росіяни вибрали біг. На жаль, біг разом із цінностями, що належать місту. Тому наприкінці жовтня-початку листопада Херсон лишився і культурних цінностей, і елементарно побутових дрібниць, винесених з квартир місцевих мешканців. Вкотре армія злиднів довела, що називається так заслужено!, - наголосив перший заступник голови Херсонської обласної ради.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними Постійної Представниці Президента України в АР Крим Таміли Ташевої, окупанти викрали з Херсонської області та вивезли в окупований Крим чи рф близько 15 тисяч музейних експонатів.