Окупанти сфальсифікують цифри перепису населення в Криму — Чубаров

Новини України та світу
Алла Трапезова
21 Жовтня 2021, 17:13
Алла Трапезова
21 Жовтня 2021, 17:13

Дії Російської Федерації з проведення перепису населення на окупованій території Криму є відповідно до міжнародного права незаконними і злочинними. Про це в коментарі QIRIM.News заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Глава Меджлісу зауважив, що держава-окупант наприкінці обнародує не реальні результати перепису, а ті цифри, які нею будуть виписані з метою відповідності тим завданням, які Росія собі ставить в окупованому Криму.

Серед іншого є три ключових завдання. Перше – це завдання, пов’язане з тим, щоб набагато зменшити кількість представників корінного народу Криму і етнічних українців. Ця дія підпадає під їх зусилля щодо витіснити кримських татар з анексованого півострова, — розповів Чубаров.

Зокрема, за словами Чубарова, будуть маніпуляції стосовно рідної мови для кримських татар і етнічних українців.

Тут будуть виписані цифри, які нібито свідчитимуть про те, що значна частина представників і кримських татар, і етнічних українців рідною мовою обирають російську мову. Перше завдання – показати, що і кримських татар, і етнічних українців є набагато менше, і вони дуже «успішно» інтегруються в «русскій мір», — підкреслив він.

Друге за словами голови Меджлісу — це приховування масштабів одного з багатьох військових злочинів, які здійснює Росія на окупованій території: це штучна заміна етнічного і демографічного складу населення.

Друге завдання – в ході перепису не будуть показані реальні цифри щодо переселених і новоприбулих людей, що оселились в Криму з моменту окупації, тобто громадян РФ. За даними незалежних експертів їх вже не менше, ніж мільйон в Криму. Оскільки штучна демографічна зміна, зміна етнічного складу окупованих територій є різновидами військових злочинів, РФ намагатиметься показати, що ця цифра новоприбулих є набагато меншою, думаю в два рази менше вони покажуть цю цифру, – додав політик.

Також є і третє завдання – спроба розмиття суверенітету Української держави над Кримом.

Сам факт проведення перепису на окупованій території для Москви є демонстрацією безвідворотності знаходження Криму у складі РФ. Це є розмиття суверенітету Української держави, – резюмував Чубаров.

Нагадаємо, 15 жовтня стартував на півострові так званий «всеросійський перепис населення». Триватиме цей захід окупантів до 14 листопада. Жителям півострова доведеться відповідати на 23 питання представників країни-агресора.

Україна засудила цей захід. У МЗС підкреслили, що проведення перепису є недружнім актом по відношенню до нашої держави, і ми залишаємо за собою право застосування реторсій.

Також російський перепис в Криму засудили в ЄС, США, Великобританії, Германії та інших країнах.