Окупанти широко застосовують каральну психіатрію в Криму - Україна в ОБСЄ

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Жовтня 2021, 08:38
Євген Цимбалюк
Ліна Тимошина
22 Жовтня 2021, 08:38

Росія широко застосовує каральну психіатрію стосовно кримчан, які виступають проти окупації півострова. Вже зареєстровано 49 таких випадків. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

Наріман Джелял змушений пройти так звану "психолого-психіатричну експертизу". І це – черговий приклад широкого застосування Росією каральної психіатрії стосовно кримчан, які виступають проти окупації, - заявив Цимбалюк.

Він нагадав, що першим випадком, ще в серпні 2016 року, була справа Ільмі Умерова, який згодом описав своє примусове перебування в лікарні як "одне безперервне катування".
Цимбалюк поінформував іноземних дипломатів, що, за даними Кримської правозахисної групи, принаймні в 49 політичних випадках кримських активістів відправляли на примусове обстеження до психіатричної лікарні.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня адвокат першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла Микола Полозов повідомив, що політв'язня без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні.

Як повідомляли QIRIM.News, 3-4 вересня ФСБ затримала в окупованому Криму п'ятьох кримських татар: першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова і Ельдара Одаманова. Кримським татарам окупанти закидають диверсію.

Нагадаємо, 22 вересня підконтрольне Кремлю слідство висунуло Наріману Джелялу нове звинувачення.