Окупанти цілеспрямовано створюють нові інструменти для переслідування українських громадян, - Барієв

Кримські татари
Шевчук Микола
30 Січня 2023, 18:55
Ескандер Барієв
Шевчук Микола
30 Січня 2023, 18:55

Російські окупанти цілеспрямовано створюють нові інструменти для переслідування українських громадян на окупованих територіях України.

Про це заявив Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ), член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв в інтерв’ю «Чорноморській телерадіокомпанії», цитує КРЦ.

Коментуючи нові арешти кримських татар в окупованому Криму за справою «Хізб ут-Тахрір», Барієв вказав, що сама справа «Хізб ут-Тахрір» - це інструмент для переслідування проукраїнських активістів на окупованих територіях.

За даними КРЦ, в застінках ФСБ більше 90 осіб за цією справою, хоча ці люди не мають прямого відношення до цієї організації.

Дійсно, окупанти цілеспрямовано створюють нові інструменти для переслідування українських громадян, так за звітний період ВС РФ про визнання «батальйону імені Номана Челебіджихана» терористичною організацією, в КоАП РФ була введена стаття 20.3.3 («Публічні дії, направлені на дискредитацію використання Збройних Сил Російської Федерації») та в КК РФ ст.280.3 «Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних Сил Російської Федерації», також вперше було застосовано ст. 20.3 КоАП РФ («Пропаганда чи громадське демонстрування нацистської атрибутики чи символіки»), - пояснив він

Раніше повідомлялося, що 101 український громадянин в Криму постраждав від переслідувань окупантів у справі "Хізб ут-Тахрір".