Окупанти в Криму примушували одного політв’язня свідчити проти іншого кримського татарина

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 14:29
Ферат Сайфуллаєв. Фото: «Кримська солідарність»
Ірина Требунських
20 Липня 2021, 14:29

У тимчасово окупованому Росією Криму силовики чинили тиск на Фейрата Сайфуллаєва, якого у «справі Хізб ут-Тахрір» протримали за ґратами п’ять років. Як передає «Кримська солідарність», у Сайфуллаєва в будинку силовики провели нещодавно обшук начебто в рамках справи щодо іншого кримського татарина Яшара Шихаметова.

Пізніше Сайфуллаєва окупанти викликали вже у якості свідка щодо цієї справи.

До обшуку мені не роз'яснили мій процесуальний статус. Більш того, я був введений в оману тим, що я є підозрюваним у кримінальній справі або можу їм стати, — розповів Сайфуллаєв.

Російські окупаційні спецслужби під час допиту пригрозили колишньому фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір», змусивши «давати свідчення» проти Шихаметова. Силовики «лякали» порушенням проти нього кримінальної справи, звинувативши у тероризмі і що під час наступних обшуків вони «знайдуть заборонену літературу».

Сайфуллаєв звернувся до «слідчого», щоб його «свідчення» проти Шихаметова визнали недійсними, адже вони отримані з порушенням закону і шляхом тиску з боку силовиків.

Нагадаємо, 17 лютого 2021 року одразу в декількох районах окупованого Криму відбулися масові обшуки, у результаті яких затримали п'ятьох кримських татар: Азамата Еюпова, Яшара Шихаметова, Ленура СейдаметоваТимура ЯлкабоваЕрнеста Ібрагімова.

Як повідомляли «Кримські новини», у тимчасово окупованому Росією Криму Ленінський районний «суд» продовжив термін тримання під вартою фігуранту «справи Хізб ут-Тахрір» Яшару Шихаметову на два місяці.