Окупанти в Криму запросили «Свідку Єгови» сім років ув’язнення

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 12:45
Ілюстративне фото
Ірина Требунських
23 Березня 2021, 12:45

Під час «суду» над мешканцем Севастополя Віктором Сташевським, якого окупанти «судять» за причетність до «Свідків Єгови», «прокурор» запросив сім років ув’язнення. Про це повідомляє «Кримська правозахисна група».

Під час цього засідання завершили вивчення речових доказів — дисків з відеозаписами зборів «Свідків Єгови» з різних країн, а також допиту власне Сташевського.

Сташевський розповів, що під час допиту намагався пояснити різницю між релігійним зібранням та юридичною особою, а також навів закони, які гарантують релігійну свободу.

«Прокурор» зачитав обвинувальний висновок і запросив для підсудного сім років позбавлення волі. Сторона захисту попросила перерву для підготовки до дебатів і виступу з останнім словом, — йдеться у повідомленні.

Наступне «судове» засідання призначили на 29 березня.

Нагадаємо, 4 червня 2019 року ФСБ провела обшуки щонайменше в дев’яти будинках релігійників у Севастополі. Тоді силовики затримали Віктора Сташевського, а на наступний день відпустили із СІЗО під підписку про невиїзд. Сташевському закидають «організацію діяльності екстремістської організації» за законодавством держави-окупанта.

В інтерв'ю «Кримським новинам» представник Європейської асоціації «Свідків Єгови» Ярослав Сивульський розповідав, що до окупації Криму жодних проблем у релігійної громади на півострові не було.

Як повідомляли «Кримські новини», 12 березня в окупованій Ялті відбулася чергова серія обшуків в будинках дев'яти «Свідків Єгови».