Окупанти влаштовують справжній терор на в'їздах до Криму

Новини України та світу
Ярослава Саєнко
20 Травня 2022, 20:11
Ярослава Саєнко
20 Травня 2022, 20:11

Російські ФСБшники значно посилили контроль на пунктах пропуску до окупованого Криму, аби "не пропускати диверсантів". Найбільший терор спецслужбісти влаштовують українцям на Чонгарі. Про це повідомляє 24 канал.

Повідомляється, що через те, що у Криму значно посилилися антиросійські настрої, окупанти почали посилено перевіряти всіх, хто в'їжджає до захопленого півострова. Здебільшого це стосується українців, які намагаються виїхати з Херсонщини та Запорізької області.

Крім того, посилити контроль загарбникам наказали у Москві, аби зменшити потік людей, що хочуть через Крим та територію Росії виїхати до Європи або до вільних територій України.

Тотальні перевірки загарбники впровадили під приводом "боротьби з диверсантами", хоча насправді метою росіян є просто терор населення. Під час проходження українцями контролю ФСБшники відбирають у людей всі технічні засоби, включаючи дитячі телефони та планшети. Ноутбуки, смартфони та інші гаджети підключають до комп'ютерів зі спеціалізованим програмним забезпеченням – аби передивитися історію листування, фото та відео.

Російські окупанти мають змогу відновлювати видалені файли та листування за тривалий період. Особливо це стосується переписок у Viber та СМС, тому ретельно вивчають кожен гаджет.

Окупанти шукають дані про переміщення російської техніки, намагаються зрозуміти, чи передавала та чи інша людина інформацію українським захисникам.

Особливу процедуру перевірки росіяни розробили для всіх чоловіків призовного віку. Кадрові офіцери спецслужби країни-агресорки допитують українців та намагаються вибити з них зізнання в участі у бойових діях проти Росії. Якщо на пунктах пропуску окупанти зацікавилися кимось, на місце викликають співробітників ФСБ з Криму, які забирають підозрілих громадян на "посилену перевірку".

На самому півострові українців катують, що росіяни називають "проведенням роз'яснювальної бесіди". Подальша доля багатьох українців, яких затримали на пунктах пропуску до Криму, на жаль, невідома.