Окупанти викрали з Херсонської області та вивезли в окупований Крим чи рф близько 15 тисяч музейних експонатів, - Ташева

Новини України та світу
Ліна Тимошина
18 Листопада 2022, 12:49
Ліна Тимошина
18 Листопада 2022, 12:49

Окупанти викрали з Херсонської області близько 15 тисяч музейних експонатів, які перевозили неналежним чином.

Про це заявила Постійна Представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева на брифінгу.

З 31 жовтня по 3 листопада вони завантажували фури і вивозили з Краєзнавчого і Художнього музеїв до окупованого Криму твори мистецтва, старовинні предмети перевозили неналежним чином, просто замотавши в ганчір'я, навколо музеїв встановили блокпости. На окупаційних онлайн ресурсах з'явився перелік речей, які російська окупаційна адміністрація незаконно присвоїла собі та вивезла до окупованого Криму чи рф, - повідомила Ташева.

За її словами, відомо, окупаційний керівник музею Таврида Андрій Мальгін дав розпорядження підготувати додаткові приміщення для прийому краденого з музеїв Херсонщини.

Свідки не сумніваються, що приїхали ті ж самі тентові вантажівки, оскільки існує велика кількість відео та світлин для порівняння. Світлини музею Таврида підтверджують, що саме там перебуває колекція Херсонського Художнього музею, принаймні, якась його частина, - наголосила Представниця Президента в Криму.

Експерти Херсонського музею ідентифікували щонайменше шість робіт. У регіональних музейників Херсонщини вимагали списки цінних експонатів та осіб для евакуації, зокрема працівників музеїв з сім’ями.

Таке масове вивезення російськими окупантами культурних цінностей з території України ідентичне з пограбуваннями музеїв під час Другої світової війни, - заявила Ташева.

Усі винні у викраденні історичних та культурних цінностей будуть притягнуті до відповідальності, а росія змушена буде повернути експонати та музейні фонди законним власникам, а за завдану шкоду – сплатити репарації.