Окупанти вирішили через суд вимагати воду для Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
10 Березня 2021, 16:21
фото: 24 канал
Хельга Полтавка
10 Березня 2021, 16:21

Окупаційна «влада» Криму заявила, що готує «позов» проти України через водну блокаду.

Про це розповів «спікер держради» Криму Володимир Константинов, який доручив «профільним комітетам» зробити підрахунок збитків, які були завдані перекриттям Північно-Кримського каналу, пишуть «РИА Новости».

Він повідомив, що потрібно вивчити «екологічні наслідки від руйнування Північно-Кримського каналу» після того, як вода перестала до нього надходити.

Прошу підготувати візуальну картинку, зняту з квадрокоптера Північно-Кримського каналу — який зараз він має вигляд, в якому жахливому стані, — заявив Константинов.

Він також звинуватив Україну у викидах шкідливих речовин на заводі «Титан» в Армянську в 2018 році. Нібито це сталося «через недостатній обсяг води».

За його словами, збитки у галузі сільського господарства в Криму, а також 50 мільярдів рублів, які планується витратити на вирішення проблем водопостачання окупованого Криму, «включать до суми позову».

Також окупанти заявили, що планують «позови» й з інших напрямів.

Настане момент, коли ми зможемо висунути ці позови у повній мірі. Це початок великої претензійної роботи, тому що далі у нас енергетична блокада, транспортна блокада — це мільярди, які ми були змушені витратити і ще витратимо, — заявив Константинов.

У свою чергу постійний представник України при ООН Сергій Кислиця називає скарги щодо водопостачання Криму від підконтрольних Росії організацій «криком відчаю», «метушнею» та «істерикою».

Довідка: до 2014 року Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді. Для цього використовували Північно-Кримський канал — штучну споруду, що з’єднує річище Дніпра з півостровом. Після російської окупації постачання води у Крим припинили.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим каналом можливе тільки після його деокупації. А постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що необхідно добудувати дамбу на Північно-Кримському каналі, щоб максимально унеможливити потрапляння води до тимчасово окупованого Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», ЄСПЛ прийняв позов України проти РФ щодо порушення прав людини в окупованому Криму.