Окупанти заарештували Джеляла до 4 листопада

Новини України та світу
Алла Трапезова
06 Вересня 2021, 19:45
Наріман Джелял
Алла Трапезова
06 Вересня 2021, 19:45

Заступника голови Меджлісу, кримськотатарського політика, викладача, політолога і журналіста Нарімана Джеляла «Київський районний суд» Сімферополя заарештував до 4 листопада 2021 року. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Джеляла підозрюють у «сприянні диверсії» за статтею 33 КК РФ (частина п’ята) і статтею 281 КК РФ (частина перша). Сторона обвинувачення в особі слідчого Віталія Власова заявила, що Джеляла потрібно відправити під варту, так як він підозрюється «у скоєнні тяжкого злочину і може сховатися від правосуддя». У свою чергу захист повідомив «суду», що у Джеляла є малолітні діти і недужі батьки, які перебувають у нього на утриманні. Тому домашній арешт допоміг би йому дотриматися балансу між інтересами правоохоронців та інтересами сім'ї.

Сам Джелял підкреслив, що вважає запобіжний захід у вигляді тримання під вартою абсолютно непотрібним.

У мене не виникає жодної думки про те, щоб незважаючи на існуючий стан справ, а саме мою кримінальну справу, з якою я абсолютно не згоден, у мене немає ні найменшого бажання залишати Крим і свій власний будинок, — заявив Джелял.

Він додав, що задовільною мірою є домашній арешт, щоб можна було на першу вимогу з'явитися для проведення слідчих дій і також виконати обов'язки голови сім'ї та сина.

«Прокурор» підтримав клопотання «слідчого» і сказав, що обрати інший запобіжний захід не є можливим. Джелял відповів, що ці обставини не доведені, а мотивом звинувачення є ізоляція його від суспільства.

Як раніше зазначав адвокат Микола Полозов, він прийняв доручення захищати Джеляла в «суді».

Сьогодні я вже встиг побачитися з ним і взяти участь в слідчих діях. Стан Нарімана задовільний. Наразі він у статусі підозрюваного. Провину у вчиненні інкримінованого діяння він не визнає, — зазначив адвокат.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня в окупованому Криму були затримані п’ятеро кримських татар, зокрема, Наріман Джелял, а також Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеїнов.