Окупанти засудили громадянську журналістку Данилович до 7 років ув'язнення в колонії

Новини України та світу
Ліна Тимошина
28 Грудня 2022, 10:50
Ліна Тимошина
28 Грудня 2022, 10:50

Окупаційний Феодосійський міський суд визнав громадянську журналістку і медсестру Ірину Данилович винною за частиною першою статті 222.1 КК РФ і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі в колонії загального режиму строком на 7 років і штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

Це не був суд. Жодного правосуддя не було з самого спочатку. Орган, який мав дотримуватись законності, теж став на шлях фальсифікації, — заявив батько Ірини Данилович після "суду".

Немає опису світлини.
Фото: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
Фото: "Кримська солідарність"

Данилович окупанти звинувачують за частиною 1 статті 222.1 (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу рф.

Данилович заявила в суді, що справа повністю сфабрикована, а вибухівку їй підкинули співробітники ФСБ після викрадення.

На зображенні може бути: 2 людини та на відкритому повітрі
Фото: "Кримська солідарність"
На зображенні може бути: 6 людей, люди стоять та на відкритому повітрі
Фото: "Кримська солідарність"

Як повідомляли QIRIM.News, 27 грудня в окупаційному міському суді Феодосії відклали на невизначений строк чергове "судове засідання" у кримінальній справі стосовно цивільної журналістки Ірини Данилович, їй викликали швидку допомогу.

Як повідомляли QIRIM.News, громадянська журналістка Данилович заявила, що представники ФСБ в окупованому Криму її били та душили.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 квітня у Криму викрали медсестру та громадську активістку Ірину Данилович, коли вона поверталася додому з роботи з Коктебеля. Цього ж дня в будинку її батьків у селі Владиславівка пройшов обшук нібито через передачу дівчиною секретної інформації іноземній державі. 

Нагадаємо, 11 травня адвокату вдалося встановити, що вона у СІЗО Сімферополя. Ірину Данилович обвинувачують за частинуою 1 статті 222.1 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення, пересилання або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв) Кримінального кодексу Російської Федерації. Справа перебуває у провадженні слідчих органів ФСБ Криму. Постанову про арешт окупаційний Київський районний суд виніс у закритому судовому засіданні – без участі родичів, слухачів та журналістів. Ірина Данилович працює медсестрою, вона висвітлювала різні теми, пов'язані з медициною та корупцією у Криму. Її часто критикували з боку керівництва і чинили тиск.