Окупанти засудили Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі, а Асана і Азіза Ахтемових - до 15 і 13 років, відповідно

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 10:54
Ліна Тимошина
21 Вересня 2022, 10:54

Окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялу та активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Про це повідомляє новинам QIRIM.News повідомляє "Кримська солідарність".

Головуючий "суддя" окупаційного "Верховного суду Криму" Віктор Зіньков виніс вирок трьом фігурантам справи про підрив газопроводу у селі Перевальне.

Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асан Ахтемов - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азіз Ахтемов – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік, - йдеться у повідомленні.

Наріман Джелял - перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст і політолог. 26-річний Азіз Ахтемов, за даними "Кримської солідарності", - електротехнік. До арешту займався ремонтом автівок. 32-річний Асан Ахтемов закінчив факультет видавничо-поліграфічної справи, за фахом інженер-технолог. До арешту працював журналістом, помічником редактора кримськотатарської газети «Авдет».

Як повідомяли QIRIM.News, 3-4 вересня 2021 року окупанти в Криму провели серію обшуків і затримали Джеляла, а також інших кримських татар (Ельдара Одаманова, Асана та Азіза Ахтемових, а також Шевкета Усеїнова). Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили на волю, а Джеляла та інших затриманих відвезли у невідомому напрямку із села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували його в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Згодом Джелялу окупаційна влада висунула підозру в «диверсії». Зокрема, в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу, що відбувся 23 серпня 2021 року біля Перевального біля Сімферополя.

Як писалиQIRIM.News, 22 вересня 2021 року окупанти посилили та перекваліфікували звинувачення Джелялу. Його звинуватили у скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ - від 12 до 20 років позбавлення волі. І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ - незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв у складі організованої групи - від 10 до 15 років позбавлення волі.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 жовтня 2021 року стало відомо, що політв'язня Нарімана Джеляла без підстав перевезли із СІЗО до психіатричної лікарні в окупованому Росією Криму.

Як повідомляли QIRIM.News, 8 листопада 2021 року Наріману Джелялу було висунуто нове звинувачення. Крім раніше пред'явлених звинувачень у скоєнні диверсії у складі організованої групи (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні вибухових пристроїв, скоєних організованою групою (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ) , тепер його звинувачують також у контрабанді вибухового пристрою організованою групою осіб (ч. 3 ст. 226.1 КК РФ). Санкція за цією статтею передбачає позбавлення волі на строк 7-12 років.

Як повідомляли QIRIM.News, за даними адвоката Ісляма Веліляєва, Азіз Ахтемов зазнав катувань. Зокрема, до нього застосовували електрострум.

Як повідомляли QIRIM.News, адвокат Айдер Азаматов розповів про тортури, які окупанти застосували до Асана Ахтемова.

Як повідомляли QIRIM.News, 29 серпня 2022 року відбулося чергове засідання "суду" у справі першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також братів Азіза та Асана Ахтемових. На вони виступили з останнім словом. Джелял, виголошуючи "останнє слово" на так званому "суді", заявив: "вирок ви будете виносити не нам. Це ваш вирок. Бо в судний день вам не допоможуть жодні фальсифікації та лжесвідчення".

Як писали QIRIM.News, окупаційний обвинувач Роман Лобов просить так званий “суд” призначити політв'язням Наріману Джелялу та братам Асану та Азізу Ахтемовим покарання у вигляді 15 років позбавлення волі.

Нагадаємо, Наріман Джелял взяв участь у першому інавгураційном саміті «Кримської платформі» у Києві, який пройшов 23 серпня 2021 року.