Окупанти збираються надати експериментальну російську вакцину медпрацівникам Криму

Новини
Ірина Требунських
17 Вересня 2020, 17:13
Ірина Требунських
17 Вересня 2020, 17:13

До тимчасово окупованого Криму надіслали партію експериментальної російської вакцини «Спутник-V» проти коронавірусу SARS-CoV-2, безпечність і ефективність якої й досі не підтверджені. Як заявив «заступник міністра охорони здоров’я» Криму Антон Лясковський, цієї партії вистачить для вакцинації 21 людини, передає сайт окупаційного «відомства».

Вакцину з цієї партії використаємо для імунізації медичних працівників, які безпосередньо надають допомогу хворим з новою коронавірусною інфекцією в інфекційних госпіталях, — сказав Лясковський.

Міністр охорони здоров’я в Росії Михайло Мурашко розповів, що наразі вакцину «Спутник-V» тестують на добровольцях, щоб перевірити її безпечність. При цьому 14% щеплених російською вакциною поскаржилися на неприємні відчуття — м'язовий біль, слабкість, підвищення температури.

Як повідомляє сайт «Дождь», добровольців, які погодилися випробовувати російську вакцину, застраховують. Наприклад, якщо під час випробувань вакцини учасник отримає інвалідність I групи, то за це йому заплатять 1,5 мільйона рублів (приблизно 560 тисяч гривень за курсом Нацбанку України), у разі отримання II і III групи інвалідності — один і півмільйона російських рублів відповідно.

Водночас, чи застраховані кримські медичні працівники, яких окупанти вирішили вакцинувати  — Лясковський не повідомив.

«Кримська правозахисна група» повідомляє, що станом на 17 вересня на території півострова окупаційна «влада» заявила про 98 зареєстрованих нових випадків захворювання на COVID-19. З них 20 в окупованому Севастополі і 78 в незаконно анексованому Криму. За добу, за даними «МОЗ» Криму, померла одна людина.

На 14 сентября 2020 года на территории полуострова оккупационными властями зарегистрированы 98 новых случаев заболевания...

Опубліковано Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group Четвер, 17 вересня 2020 р.

«Кримські новини» повідомляли, що 11 серпня президент Росії Володимир Путін оголосив про реєстрацію вакцини Sputnik V, першої у світі вакцини, дозволеної для громадського використання. Однак Росія не опублікувала наукових даних про свої випробування, і вакцина була схвалена за день до початку випробувань.

За час епідемії коронавірусної інфекції COVID-19, окупаційна «влада» в Криму зменшила за перше півріччя 2020 року видатки на медицину на 6%.