Окупаційні адміністрації Криму запровадили для школярів військову підготовку і програму так званого «патріотичного виховання»

Новини України та світу
Ліна Тимошина
14 Вересня 2022, 12:33
Ілюстративне фото
Ліна Тимошина
14 Вересня 2022, 12:33

Окупаційні адміністрації Криму утнули чергову пропагандистську витівку – посилили для школярів програму так званого “патріотичного виховання” та початкову військову підготовку. А також запровадили класні години “уроки про важливе”, де розповідають чому рф напала на Україну та називають “подвигами” злочини російських військовослужбовців. Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента України в АР Крим у Фейсбук.

За їх інформацією, цьогоріч до кримських шкіл пішли понад 230 тисяч дітей (за даними окупаційних адміністрацій), серед них понад 2 тисячі – діти з ОРДЛО.

Зазначається, що на всіх цих українських школярів окупанти почали чинити агресивний мілітарний вплив, що є грубим порушенням норм міжнародного права – за указом окупаційних адміністрацій у місцевих школах ввели класні години: для учнів початкової школи — “герої спецоперації”, для учнів 5-7 класів — “друзі та вороги російської федерації”, для учнів 8-9 класів — “лнр, днр, Крим, Херсон – це росія”, для учнів 10-11 класів — “Є така професія – вітчизну захищати! Переваги контрактної служби в зс рф".

За цими назвами яскраво видно, до чого вони готують дітей – до нормалізації терористичних актів рф на території материкової України. А майбутніх випускників – до безпосередньої участі в цій кривавій війні, ще й на боці держави-агресорки, - наголосили у представництві.

З початку навчального року в школах Сімферополя кожен новий навчальний тиждень тепер розпочинається з низки пропагандистських заходів: підняття прапора рф, звучання гімну росії, оголошення так званих “визначних дат” та зі вступного слова представників окупаційних адміністрацій і так званих “відомих особистостей”, які підтримують окупантів.
Також для школярів з 1 по 11 клас на росії та в окупованому нею Криму ввели щотижневі класні години “розмови про важливе”, під час яких дітям розповідатимуть про цілі так званої “спецоперації” (так рф називає війну проти України).

Під цю програму навіть створили окремий сайт і розробили методику та матеріали уроків: у методичних матеріалах, опублікованих міносвіти росії, вторгнення в нашу державу подається нібито як «допомога російському населенню України», а дії російських військових – як приклади подвигів і військової звитяги. Серед, на перший погляд, нейтральних навчань про “День знань” і “День людей похилого віку”, вже 12 вересня дітям окупованого Криму провели заняття за темою “моя страна россия”. Але й так звані нейтральні навчання, тільки здаються такими.

Просимо наших громадян у тимчасово окупованому Криму вимагати для своїх дітей дозволу не відвідувати ці пропагандистські заняття. Ви маєте на це право, адже подібні “класні години” не є обов’язковими предметами шкільної програми. Таким чином, ваші діти уникнуть безпосереднього мілітарного впливу та антиукраїнської пропаганди, яка просякнута мовою ворожнечі до України та її народу, - порадили у відомстві.