Окупаційному слідчому, який переслідував Чубарова, загрожує до 12 років позбавлення волі

Новини України та світу
Ліна Тимошина
11 Листопада 2021, 16:33
Ліна Тимошина
11 Листопада 2021, 16:33

Окупаційному слідчому з Криму за фактом незаконного кримінального переслідування Голови Меджлісу кримськотатарського народу у так званій «справі 26 лютого» повідомили про підозру. Про це йдеться у повідомленні Прокуратури АР Крим.

Дії підозрюваного кваліфіковано як воєнний злочин, а саме порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі, - зазначили у прокуратурі.

У відомстві зазначили, що підозрюваний реалізував політику держави-окупанта, спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення півострова.

Досудовим розслідуванням встановлено, що «слідчий», достовірно знаючи про законність проведення мітингу під будівлею парламенту АР Крим 26 лютого 2014 року, розуміючи, що на території півострова діють виключно норми національного законодавства України, незаконно застосовував кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство РФ під час «розслідування кримінальної справи» за фактом нібито організації масових безпорядків проукраїнськими активістами під час вказаного мітингу. «Слідство» проводилось однобічно, а докази збирались з єдиною метою – незаконно звинуватити особу у злочині, якого вона не вчиняла, - розповіли у прокуратурі.

Відтак, виконуючи вказівки кураторів з РФ та окупаційної адміністрації, «слідчий» незаконно пред’явив обвинувачення керівнику Меджлісу кримськотатарського народу, склавши та підписавши у подальшому обвинувальний висновок.

У результаті таких дій, Верховний суд окупованого Криму заочно засудив вказаного громадянина України до шести років позбавлення волі з відбуванням в колонії загального режиму, штрафу в розмірі 200 тисяч рублів та 200 годин обов'язкових робіт, - зазначили в прокуратурі АР Крим.

У відомстві додали, що нехтуючи положеннями Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, «правоохоронець» незаконно застосовував законодавство РФ при кваліфікації подій, які фактично відбувалися до встановлення ефективного контролю Російської Федерації над територією півострова.

Як повідомляють джерела QIRIM.News, підозру повідомили Магомедову Магомеду Фармановичу, який причетний до переслідування голови Меджлісу Рефата Чубарова. Редакція QIRIM.News має фото підозрюваного.

Як писали QIRIM.News, 21 жовтня трьох окупаційних "суддів" Криму судитимуть за незаконний вирок заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгозу.

Як повідомляли QIRIM.News, Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження через затримання активістів в Сімферополі.