Окупаційний кримський «суддя», який переслідував Балуха, отримав підозру у колабораційній діяльності

Новини України та світу
Ліна Тимошина
17 Серпня 2022, 13:00
Ліна Тимошина
17 Серпня 2022, 13:00

Прокуратура АР Крим і міста Севастополя повідомила окупаційному «судді» окупаційного Роздольненського районного «суду» АР Крим про підозру у колабораційній діяльності. Про це повідомляє пресслужба відомства у Фейсбук.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Вказаний «суддя» ще у 2014 році перейшов на службу до окупаційних судових органів на півострові, за вказаним фактом він обвинувачується у вчиненні державної зради за ст. 111 КК України, обвинувальний акт знаходиться на розгляді Святошинського районного суду м. Києві з 11.08.2021 року, - йдеться у повідомленні.

Однак, у березні 2022 року, указом президента рф, його було добровільно призначено на посаду голови окупаційного «Роздольненського районного суду Республіки Крим». У своїй роботі «суддя» незаконно керувався законодавством держави-окупанта та ухвалював рішення від імені РФ, хоча достеменно знав, що на території півострова діють виключно норми українського законодавства.

Під його головуванням ухвалено 71 рішення у цивільних та 12 рішень у кримінальних справах. Таким чином, підозрюваний не лише сприяв становленню «судових органів» на півострові, а й продовжує забезпечення функціонування окупаційного режиму, - наголосили у прокуратурі.


У відомстві зазначили, що ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність) набрала чинності 15 березня 2022 року та дозволяє притягувати до відповідальності осіб, які у будь-якій формі співпрацюють з державою-окупантом.

У прокуратурі прізвище підозрюваного не називають. Однак, за даними джерел QIRIM.News, йдеться про Абеляшева Олександра Віталійовича. За цим фактом він причетний до переслідування політв'язня Володимира Балуха.