Окупаційний суд Сімферополя присудив 10 діб адмінарешту затриманому Казиму Аблялімову: він не зможе провести в останню путь свого батька

Новини України та світу
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 13:10
Фото: Кримська солідарність
Ліна Тимошина
26 Січня 2023, 13:10

Окупаційний суд Сімферополя виніс рішення щодо затриманого 25 січня Казима Аблялімова та присудив йому 10 діб адміністративного арешту. Під час затримання він дізнався про смерть свого батька, і сьогодні через таке рішення він не зможе провести його в останню путь.

Про це повідомляє "Кримська солідарність".

О 11:30 він уже чекав на рішення, його розглянули. Казим перебуває зараз у суді, суддя Чинов призначив йому 10 діб. У протоколі, коли ми вчора складали на нього протокол, було зазначено, що суд о 12-й годині. Адвокат прибув до 12-ї години. Тепер ордер у справі є мій. Мені ніхто не повідомив, що розглядається. Тобто це порушення, – прокоментував адвокат Еміль Курбедінов.

Щодо решти пристави повідомили, що нікого більше не привозили, що матеріали не привозили.

Нікого ще не привезли, тільки, виходить, Казима розглянули. Черговий суддя сказав, що обід у них, нікого ще не привозили. Чекаємо. Ні матеріалів, нічого немає. Щодо решти ось так, - додав адвокат.

Те, що йому не повідомили про процес, Курбедінов однозначно вважає порушенням права на захист.

Ордер і телефон мій у справі є. І всі мої дані є. Ніхто мені не повідомляв, що щодо Казима вже розглядається матеріал, - сказав Курбедінов

Раніше, 25 січня, правозахисниця Лутфіє Зудієва повідомила на сторінці у Фейсбук, що у відділку "поліції "Центральний" утримується Казим Аблялімов, у якого того дня в Нижньогірському районі Криму помер літній батько Расим Аблялімов.

На зображенні може бути: 2 людини, борода та текст
Фото: Кримська солідарність

Нікому — ні мусульманам, ні християнам не треба пояснювати, що означають для людини похорон батьків, але співробітникам кримської поліції доводиться. На нього складають адмінпротокол про «масове одночасне перебування громадян у громадських місцях, що спричинило порушення громадського порядку». Це адміністративна стаття, яка дозволяє відпустити людину під зобов'язання про явку, – написала Зудієва.

Казим Аблялімов провів ніч у слідчому ізоляторі у Сімферополі. За словами правозахисниці, дженазе (поховання) Расима Аблялімова заплановане на 26 січня о 13 годині дня в Сеітлер (смт. Нижньогірський).

Сьогодні, 26 січня, в окупаційних судах мають відбутися "судові засідання" над кримськими татарами, які були затримані вчора біля будівлі окупаційного Київського районного суду. Вони прийшли підтримати своїх земляків, затриманих у Джанкої та Джанкойському районі.

Співробітники "поліції" та Росгвардії затримали 34 особи. Сімох людей відпустили, один із них — неповнолітній Амар Абдулгазієв, син політв'язня Тофіка Абдулгазієва.

Як повідомляли QIRIM.News, у Джанкойському районі окупованого Криму 24 січня з самого ранку пройшло шість обшуків у будинках кримських татар. Були затримані шестеро кримських татар.

Як повідомляли QIRIM.News, у будинок Екрема Кроша під час обшуку підкинули книжки, його звинуватили у тероризмі, розповіла його дружина.

Як повідомляли QIRIM.News, до затриманих у Джанкойському районі кримських татар не допускають адвокатів, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Як писали QIRIM.News, 25 січня в окупованому Сімферополі співробітники "правоохоронних органів" затримали десятки людей біля будівлі окупаційного Київського районного суду, які прийшли підтримати заарештованих напередодні кримських татар.

Як писали QIRIM.News, окупаційний Київський районний суд Сімферополя оголосив запобіжний захід шістьом кримським татарам, яких силовики арештували після обшуків їхніх будинків у Джанкойському районі 24 січня, - тримання під вартою на 2 місяці до 24 березня.

Як писали QIRIM.News, Прокуратура Автономної Республіки Крим і міста Севастополя розпочала кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України) у зв’язку з незаконними обшуками та затриманнями представників корінного кримськотатарського народу.