Окупація Криму та частини Донбасу призвела до появи екобомб у Європі - Зеленський на конференції ООН

Новини України та світу
Ліна Тимошина
02 Листопада 2021, 08:47
Фото: Офіс Президента
Ліна Тимошина
02 Листопада 2021, 08:47

Окупація Криму та частини Донбасу Російською Федерацією призвела до появи двох осередків екологічної небезпеки в центрі Європи. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Великій Британії.

У 1994 році Україна отримала гарантії безпеки, які, на жаль, не було виконано. А планета отримала дві екобомби в центрі Європи: окуповані Крим і частина нашого українського Донбасу. Півострів Крим з унікальною флорою й фауною став військово-морською базою Російської Федерації. А на частині Донбасу – затоплення шахт, деградація ґрунтів, брак питної води, наголосив Зеленський.

Очільник держави зауважив, що це спільна загроза для всього світу. І лихо, де б воно не сталося, стосується всіх, – зазначив Президент.

Це доводить вибух на Чорнобильській АЕС, від якого постраждала не лише України, а десятки країн світу. Але ця трагедія показує нам і другу істину, що дієвим механізмом для відновлення довкілля є невтручання людини, адже природа в Чорнобилі відновлюється швидше, ніж очікувалося.

Також президент зазначив - щоб подолати глобальне потепління, нам необхідне глобальне потепління у відносинах держав, де щороку тане довіра.

Домовленості нічого не варті, якщо для когось це просто слова – і щодо екологічних угод, і тих, що не стосуються довкілля, - підкреслив Зеленський.

Як повідомлялиQIRIM.News, 21 жовтня Президент Володимир Зеленський заявив, що Чорне море та український півострів Крим – це не власність однієї людини. Це міжнародно визнані території та кордони нашої незалежної України.