«Окупований Крим став хабом для примусово переміщених осіб із новоокупованих територій», - Ташева

Новини України та світу
Ліна Тимошина
01 Липня 2022, 10:00
Ліна Тимошина
01 Липня 2022, 10:00

Окупований Крим став хабом для примусово переміщених осіб із новоокупованих територій. Про це заявила Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева 30 червня під час зустрічі із заступником голови місії Королівства Нідерландів в Україні Пітером ван Флітом, повідомляє пресслужба представництва у Фейсбук.

Окупований півострів став хабом для примусово переміщених осіб із новоокупованих територій. Відомо про випадки вивезення активістів, військовополонених, ветеранів, представників кримськотатарського народу з новоокупованої Херсонщини до окупованого Криму”, - сказала Ташева.

Також, за її словами, попри те, що під час повномасштабного вторгнення в Україну окупований Крим опинився в тилу, його жителі відчувають на собі негативні наслідки цієї війни. Зокрема, посилилися переслідування активістів, зокрема кримців.

Пітер ван Фліт наголосив на незмінній позиції Нідерландів щодо суверенітету та територіальної цілісності України. Він запевнив у подальшій підтримці на надання допомоги Україні. Минулого року Нідерланди на міністерському рівні були представлені на Саміті Кримської платформи.

Особливо важливим є парламентський вимір Кримської платформи, оскільки це майданчик, за допомогою якого держави передусім можуть звертатися до жителів окупованого Криму та спрямовувати до них свої меседжі, - сказав Пітер ван Фліт.