Омбудсмен закликав міжнародну спільноту тиснути на рф, яка не надає належну медичну допомогу Наріману Джелялу

Кримські татари
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 14:26
Фото: Крим Реалії
Шевчук Микола
30 Травня 2023, 14:26

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець закликав світову спільноту застосувати всі наявні важелі впливу на рф і відреагувати на ганебні факти порушення прав громадян України в тимчасово окупованому Криму та вимагати звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян.

Про це він сам написав на своєму каналі.

Зокрема Лубінець акцентував увагу на погіршенні здоров’я бранця Кремля, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якому окупанти не надають допомогу.

Ненадання належної меддопомоги українським громадянам, яких РФ незаконно утримує у вʼязницях, має системний характер, відповідно до Женевської конвенції прирівнюється до катувань і порушує невід’ємне право – на життя. Закликаю світову спільноту, представників міжнародних правозахисних організацій застосувати всі наявні важелі впливу на РФ і відреагувати на ганебні факти порушення прав громадян України в тимчасово окупованому Криму та вимагати звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян, - написав він.

Як повідомляли QIRIM.News, у бранця Кремля заступника Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла суттєво погіршився стан здоров’я, окупанти утримують його у важких умовах, побрили голову і бороду.

Нагадаємо, 21 вересня 2022 року окупаційний "Верховний суд Криму" оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу, політв'язню Наріману Джелялута активістам братам Асану і Азізу Ахтемовим. Наріману Джелялу – 17 років позбавлення волі зі штрафом 700 тисяч рублів та з обмеженням волі 1,5 року після звільнення. Асану Ахтемову - 15 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік. Азізу Ахтемову – 13 років позбавлення волі зі штрафом 500 тисяч рублів та обмеженням волі 1 рік.