ООН проігнорувала «Кримську платформу» з політичних мотивів – Кулеба

Новини України та світу
Алла Трапезова
16 Вересня 2021, 11:56
Алла Трапезова
16 Вересня 2021, 11:56

ООН проігнорувала «Кримську платформу» і не була на саміті представлена. Це відбулося з політичних мотивів. Про це під час брифінгу заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він зауважив, що Українська сторона буде говорити з керівництвом організації про неприпустимість такого ставлення. Адже, за словами міністра, ключовим завдання ООН є саме підтримка миру та безпеки.

І коли ми бачимо участь таких поважних організацій, як Рада Європи, НАТО, ГУАМ в саміті «Кримської платформи», а ООН свідомо цей захід ігнорує, то це говорить нам і про стан справ в самій організації, і про розуміння нею своєї ролі та місії у світі. Можу відверто, дипломатично сказати, що це – неправильне розуміння, яке ми будемо змінювати, – підкреслив Кулеба.

Міністр додав, що потрібно захищати принципи, а не інтереси окремих держав, які порушують міжнародне право.

Нагадаємо, 23 серпня у Києві відбувся перший міжнародний деокупаційний саміт «Кримська платформа». У ньому взяли участь представники 45 країн світу. Головними питаннями, порушеними під час саміту, була консолідація міжнародної політики навколо невизнання будь-якої зміни статусу Криму, а також посилення санкцій проти країни-агресора Росії.