ООН розгляне ситуацію, що склалася в окупованому Криму

Новини України та світу
Алла Трапезова
10 Вересня 2021, 11:36
Алла Трапезова
10 Вересня 2021, 11:36

Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів схвалила рішення щодо збереження важливого для України пункту «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України» та включення його до проєкту Порядку денного 76-ї сесії Генасамблеї. Про це на своїй сторінці у Twitter заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Вона повідомила, що «за» проголосувала 71 країна, «проти» — 12, утримались — 45. Серед тих, хто голосував проти — Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Іран, Казахстан, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Сирія і Зімбабве.

Фото: Еміне Джеппар

Вдячні всім країнам, які підтримали Україну та міжнародний правопорядок під час голосування. Ситуація на тимчасово окупованих територіях України залишається в полі зору ГА ООН. Дії Росії, які підривають авторитет Генасамблеї, заслуговують лише на загальне засудження, — заявила Джеппар.

Фото: Еміне Джеппар

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму прокотилася нова хвиля репресій. Було затримано п'ятьох кримських татарНаріман Джелял, Ельдар Одаманов, Асан і Азіз Ахтемові та Шевкет Усеїнов. Усіх їх підозрюють у підриві газопроводу в селищі Перевальному.