Оприлюднено дату оголошення вироку в «справі Хізб ут-Тахрір». Сьогодні фігуранти «першої бахчисарайської групи» виступили в суді з останнім словом

Новини
Євген БерезовськийQHA
21 Грудня 2018, 17:57
Євген БерезовськийQHA
21 Грудня 2018, 17:57

24 грудня 2018 року оголосять вирок фігурантам «першої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє громадська організація «Кримська солідарність».

За даними правозахисників, до такого рішення дійшов Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону після сьогоднішнього завершення судового засідання.

На засіданні фігуранти справи виступили з останнім словом у суді.

Так, Енвер Мамутов заявив, що в Криму переслідується кримськотатарський народ і фабрикуються справи проти активістів. Він розповів про те, як слідчий приходив до них з вимогою співпрацювати, а у разі відмови погрожував їм дати максимальні терміни за статтею 205 (терористичний акт).

Я — батько сімох дітей і увесь мій народ говорив, говорить і говоритиме про істину, незважаючи на те, що нас за це переслідують.

Інший фігурант справи — Зеврі Абсеітов — вказав на те, що доказів у слідства немає, а свідки говорили неправду.

Усе це вказує на переслідування обвинувачених за релігійною ознакою і фабрикацію справи.

Про свою невинуватість повідомив і Рустем Абільтаров. Він вказав на те, що усі фігуранти надуманої справи характеризуються з позитивного боку за місцем проживання.

З приводу інкримінованих статей про насильницьке захоплення влади підсудний Ремзі Меметов заявив, що це — абсурд, і ніякої зброї, як стверджує слідство, ні у нього, ні в інших фігурантів справи не було.

⚡СУД ПО«ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (первая бахчисарайская группа)Информационный пост21.12.2018UPD_5. Судебное заседание...

Опубліковано Крымская солидарность Пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

Нагадаємо, 9 жовтня 2018 року Північно-Кавказький окружний військовий суд продовжив запобіжний захід фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" ("перша бахчисарайська група") на три місяці.

Відзначимо, фігурантів так званої "справи Хізб ут-Тахрір" Зеврі Абсеітова, Ремзі Меметова, Рустема Абільтарова і Енвера Мамутова затримали 12 травня 2016 року в Бахчисараї після серії обшуків в їхніх будинках, а також у місцевому кафе. Їх звинуватили в тероризмі й заявили, що усі вони — учасники організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

23 травня 2018 року всіх учасників «першої бахчисарайської групи» етапували до Ростов-на-Дону для продовження судового процесу.