Опитування показало, скільки українців готові безкоштовно робити щеплення від COVID-19

Новини України та світу
Хельга Полтавка
20 Січня 2021, 15:12
Хельга Полтавка
20 Січня 2021, 15:12

Група «Рейтинг» визначила соціальні настрої населення України щодо коронавірусної інфекції та щеплення проти неї.

За результатами дослідження, 52% українців не готові робити щеплення від COVID-19 навіть безкоштовно.

Водночас безкоштовно готові прищепитися 43% українців. Якщо вакцина буде доступна в аптеках, щеплення готові зробити 39% українців.

Підтримка безкоштовної вакцинації у динаміці впала (у листопаді безкоштовне щеплення підтримували 55%). Натомість кількість тих, хто готовий прищепитися платною вакциною дещо зросла. Противників вакцинації відносно більше серед представників середньої вікової групи (30-49 років), жінок, мешканців малих міст та тих, хто не боїться захворіти, — зазначають автори дослідження.

Також стало відомо, що 51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% — рідко. Взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних. Більше інтересу до таких новин виявляють люди старших вікових груп. У динаміці актуальність новин про коронавірус поступово знижується.

Зазначається, що 16% респондентів вважають, що вже перехворіли або хворіють на COVID-19. 80% респондентів думають, що не хворіли. Не змогли відповісти на запитання 4%.

«Відносно більше тих, хто зазначив, що перехворів, зафіксовано у містах та у середній віковій групі (30-59 років)», — йдеться в опитуванні.

Опитування проводили 14-16 січня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. У ньому взяли участь 1600 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,4%.

Як повідомляли «Кримські новини», стало відомо, скільки в Україні коштуватиме вакцинація проти COVID-19.

Нагадаємо, що міністр охорони здоров'я Туреччини Фахреттін Коджа першим в країні прищепився вакциною від коронавірусу CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech.