Організаторів і учасників "виборів" в Держдуму на окупованих територіях України слід оголосити в міжнародний розшук і екстрадувати - ГУР

Новини України та світу
Ліна Тимошина
21 Вересня 2021, 16:47
Кирило Буданов
Ліна Тимошина
21 Вересня 2021, 16:47

Організаторів і учасників виборів на окупованих територіях України слід оголосити у міжнародний розшук та добиватися їхньої екстрадиції в Україну, щоб вони постали перед українським судом. Про це заявив начальник ГУР МО України Кирило Буданов, йдеться у повідомлені ГУР. 

«Ми повинні вжити низку контрзаходів щодо цих так званих виборів. Взяти в оперативну й слідчу розробку всіх організаторів і учасників виборів на окупованих територіях України, оголосити їх у міжнародний розшук, добиватися їхньої екстрадиції в Україну, щоб вони постали перед українським судом. Крім того, вжити жорсткі санкції проти тих іноземців, що брали участь у цих виборах у якості спостерігачів чи консультантів» , - наголосив Буданов. 

За його словами, вибори до Держдуми РФ за участю населення окупованих територій України є нелегітимними. Всупереч позиції України та міжнародної спільноти голосування на виборах у Держдуму Росії було проведене і на окупованих РФ територіях України: в Криму та в окремих районах Донецької та Луганської областей. 

«Власникам російських паспортів у ОРДЛО, яких перед тим оперативно й масово “паспортизували” (за різними оцінками – це понад 610 тис. осіб), змусили проголосувати дистанційно – на сайті держпослуг РФ. Їх у різний спосіб стимулювали віддати голоси за партію путінського режиму “Єдина Росія”, в якої безпрецедентно нікчемний рейтинг» , - повідомив начальник ГУР. 

Він зазначив, що вибори були маніпулятивні та сфальсифіковані, із застосуванням брудних технологій - залученням громадян іншої держави, зокрема, людей на окупованих територіях України.

«Куратори голосування в ОРДЛО мали чіткий план – забезпечити 450 тис. голосів за путінську партію «Єдина Росія» , - розповів він.

Та повідомив про масштаби фальсифікації. 

«За даними “Реальної газети”, наприклад на окупованих територіях Луганщини, в низці установ окупаційної адміністрації “ЛНР”, виборців на порталі “Госуслуги” реєстрували спеціально виділені працівники – системні адміністратори. Логін і пароль кожного зареєстрованого користувача став відомим такому адміну. Він же згодом подав від імені зареєстрованої особи заяву на участь у дистанційних виборах. Це технологія електронного голосування без участі і без волі виборця» , - сказав Буданов. 

Ще однією маніпулятивною технологією цих виборів начальник ГУР назвав підвезення автобусними групами до дільниці в Ростовській області великої маси так званих виборців із ОРДЛО.

Нагадаємо, бригадний генерал Кирило Буданов був призначений начальником ГУР МО України 5 серпня 2020 року. Тоді ж серед пріоритетних завдань для своєї команди Буданов назвав реінтеграціюДонбасу та Автономної Республіки Крим. 

Як писали «Кримські новини», українська влада притягатиме до кримінальної відповідальності причетних до організації «виборів» до Державної Думи Росії на території тимчасово окупованого Криму. Про це «Кримським новинам» сказав Постійний Представник Президента України в Автономній республіці Крим Антон Кориневич.