Організатори відповідатимуть за незаконні «вибори» в Криму – Поночовний

Новини України та світу
Алла Трапезова
17 Вересня 2021, 15:33
Алла Трапезова
17 Вересня 2021, 15:33

Організація та проведення виборів до Державної думи РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя –  незаконні дії, що вкотре підтверджують цинічне нехтування нормами міжнародного права з боку РФ. Про це в коментарі «Кримським новинам» заявив керівник прокуратури АРК Ігор Поночовний.

Таким чином сім з половиною років держава-окупант намагається примусово інтегрувати півострів та кримчан до РФ. Прокуратура автономії розцінює дії осіб щодо організації та проведення незаконних виборів в Криму, як надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (ст. 111 КК України), – підкреслив Поночовний.

За його словами, наразі в суді слухається справа щодо окупаційного «голови Виборчої комісії Республіки Крим», за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також державної зради (ст. ст. 109, 110 та 111 КК України).

Також, як розповів Поночовний, нещодавно прокуратура АР Крим, у порядку спеціального досудового розслідування, скерувала до суду обвинувальні акти щодо двох керівників ініціативних груп громадського руху «Український вибір», які приймали участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» на території півострова. Дії обвинувачених кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.

Ми закликаємо кримчан не брати участь в незаконних виборах на тимчасово окупованій території півострова. Також повідомляти в органи правопорядку автономії про всі відомі факти щодо організації та проведення незаконних виборів в Криму, – резюмував прокурор.

Нагадаємо, вибори депутатів Держдуми пройдуть в Росії з 17 по 19 вересня 2021 року. У Криму утворено три одномандатних виборчих округи: сімферопольський округ №19, керченський округ №20 і євпаторійський округ №21.