Ошукали 55 тисяч людей — в Україні викрили фінансову піраміду

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Березня 2021, 16:37
Ірина Требунських
22 Березня 2021, 16:37

В Україні кіберполіцейські викрили фінансову піраміду, шахраї з якої ошукали близько 55 тисяч людей. Як повідомляє Нацполіція, організаторами шахрайської схеми стали четверо чоловіків.

Вкладникам шахраї пропонували «інвестувати у бізнес», пов’язаний з продажем електротехніки і роботою таксі. Для цього потрібно було придбати сертифікат, за який начебто гарантували пасивний дохід у понад 350% річних. Вартість сертифікату складала від 300 до 300 тисяч гривень.

Організатори обіцяли щоденний прибуток від вартості сертифікатів у вигляді внутрішньої валюти. Внутрішню валюту пропонували конвертувати у криптовалюту, однак вивести прибуток було неможливо, — йдеться у повідомленні.

Таким чином шахраї ошукали загалом понад 55 тисяч громадян на понад 150 мільйонів гривень. 

Правоохоронці провели обшуки в організаторів у Києві та області, а також на Черкащині. Під час них вилучили серверне та комп’ютерне обладнання, гроші, банківські картки, чеки про купівлю іноземної валюти, подарункові сертифікати фінансової піраміди, чорнові записи, мобільні телефони.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею Кримінального кодексу про шахрайство. Організаторам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо, співробітники Служби безпеки України заблокували нелегальні call-центри, які, видаючи себе за «відомі брокерські компанії», пропонували клієнтам «заробити на біржі».

Як повідомляли «Кримські новини», СБУ викрила механізм фінансування «ЛНР»: організатори незаконно відправляли до Росії продукцію захопленого бойовиками українського підприємства.