Останнє слово Богдана Зізи: активіст оголосив голодування з вимогою позбавлення його російського громадянства і звільнення усіх бранців Кремля

Новини України та світу
Шевчук Микола
05 Червня 2023, 18:45
Фото: Instagram Богдан Зіза
Шевчук Микола
05 Червня 2023, 18:45

Активіст Богдан Зіза, виступаючи з останнім словом, оголосив голодування з вимогою звільнення всіх бранців Кремля.

Про це повідомляє видання «Ґрати».

Повідомляється, що у ході свого виступу Зіза закликав позбавити його російського громадянства

Я оголошую голодування з вимогою позбавити мене громадянства РФ, а також звільнити всіх українських політичних в’язнів.

Якщо зі мною щось станеться в ув’язненні, я хочу, щоб суспільство знало, що це лише тому, що я українець, який виступив проти війни у своїй країні.

А якщо це й останнє моє слово, то лише російською мовою. Це останні мої слова, сказані російською мовою публічно в цій країні, поки тут такий режим, - сказав він.

Крім того, Зіза нагадав у яких жахливих умовах утримуються бранці Кремля. Окремо він зачепив тему війни, вказавши як страждають українські громадяни на прикладі своєї сестри, яка потерпає від обстрілів.

У свою чергу прокуратура окупантів запросила Зізі 18 років позбавлення волі.

Нагадаємо, ФСБ рф затримала Богдана Зізу 17 травня 2022 року. Його звинуватили у тому, що він у ніч проти 16 травня облив жовтою та блакитною фарбами вхід до будівлі «адміністрації» Євпаторії.

Спочатку йому ставили у провину лише ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Як повідомляли QIRIM.News, у липні Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення - «теракт».

Як писали QIRIM.News, Богдану Зізі продовжили термін утримання під вартою на три місяці - до 16 січня 2023 року. У січні його етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін.

Як писали QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан.