П’ятьох фігурантів «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» залишили за ґратами ще на три місяці

Новини
Ірина Требунських
11 Червня 2020, 12:53
Ірина Требунських
11 Червня 2020, 12:53

«Верховний суд» окупованого Росією Криму залишив за ґратами п’ятьох фігурантів з «другої сімферопольської групи» у так званій «справі Хізб ут-Тахрір» Меджита АбдурахмановаТофіка АбдулгазієваБіляла АділоваЕнвера Аметова і Ремзі Бекірова. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Дружина політв’язня Халіде Бекірова розповіла, що засідання «суду» розпочали на кілька годин пізніше, і рідних не пускали до будівлі, виправдовуючи це «закритим режимом засідання».

Адвокат Айдер Азаматов уточнив, що засідання призначили на 11 годину ранку, але «слідчий» надав довідку з психлікарні, де тримають Сейрана Муртазу. В ній вказано, що Муртаза перебуває на стаціонарній психіатричній експертизі, але може брати участь у засіданні, тож оголосили перерву, щоб доправити його до «суду». Засідання почали о 16 годині 10 червня.

«Суд» вирішив надати моєму підзахисному перекладача. Хоча Сейран заявив, що перекладач йому не потрібен. Через це процес було відкладено вже на добу, — пояснив Азаматов.

Правозахисник Юнус Рефат розповів, що «слідчим органом» було надано клопотання щодо продовження терміну запобіжного заходу ще на три місяці. При цьому доводи «прокурорів» не відрізнялися від тих, що вони виголошують раз у раз на таких засіданнях.

Не надано жодного доказу, що наші підзахисні причетні до будь-яких протиправних дій. Ми знову акцентували на цьому. Як і очікувалося, судом усі наші аргументи були вислухані, але не почуті, — сказав Рефат.

Тож п’ятьом фігурантам цієї «справи» «суд» продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 15 вересня 2020 року.

⚡«СЕЙРАН МУРТАЗА НАХОДИТСЯ НА СТАЦИОНАРНОЙ ПСИХИАТРИЧЕСКОЙ ЭКСПЕРТИЗЕ», - адвокат Айдер АзаматовСегодня, 10 июня 2020...

Опубліковано Крымская солидарность Середа, 10 червня 2020 р.

Нагадаємо, що 23 березня у «Верховному суді» Криму фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» подовжили арешт до 15 червня. Таке «судове» рішення стосувалося Тофіка Абдулгазієва, Османа Аріфмеметова, Біляла Аділова, Фархода Базарова, Джеміля Гафарова і Рустема Сейтхалілова.

11 березня арешт продовжили у «Київському районному суді» анексованого Сімферополя фігурантам «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Меджиту Абдурахманову, Ремзі Бекірову. Наступного дня, 12 березня, таке ж «судове» рішення було прийнято і щодо Енвера Аметова.

Як писало QHA media, 27-28 березня 2019 року в декількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО в Ростовській області Росії в анексований Крим.

Всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».