Пам'ятаємо — 77-мі роковини геноциду кримськотатарського народу

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
18 Травня 2021, 11:19
Тетяна Нікішина
18 Травня 2021, 11:19

Ніч на 18 травня 1944-го року стала фатальною: радянська влада розпочала операцію з примусового виселення кримських татар з їхньої історичної батьківщини — Криму.

За тиждень, 11 травня 1944 року, було прийнято таємну Постанову Державного комітету оборони «Про кримських татар». Операція з депортації кримськотатарського населення розпочалася о третій ранку 18 травня і завершилася 20 травня.

Про страшну сторінку кримськотатарського народу 77 років тому нагадує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Для втілення примусового виселення кримських татар було залучено 32 тисяч співробітників НКВД. Всього два дні знадобилося радянському режиму, аби виселити з рідних домівок понад 180 тис. представників корінного народу і відправити їх у нелюдські умови за тисячі кілометрів від рідної землі.

Цей злочин проти людства мав катастрофічні наслідки — десятки тисяч кримських татар загинул від хвороб, голоду та виснаження.

70 років потому, починаючи з окупації Криму і Севастополя у 2014 році, нащадки сталінського режиму повторюють цей злочин. Ті ж самі переслідування, сфальсифіковані справи… Сотні етнічно та конфесійно вмотивованих переслідувань, політичних залякувань, незаконних судилищ і ув’язнень кримських татар окупаційною владою РФ, — йдеться у дописі.

З 2014 року понад 100 кримських татар були незаконно затримані російськими окупантами й досі перебувають за ґратами, понад 25 тис. представників корінного народу змушені були покинути свій дім у Криму.

У пам’ять про ті страшні події 77 років тому Мінреінтеграції разом із Меджлісом кримськотатарського народу та Представництвом президента України в АР Крим закликає усі телеканали розмістити на екранах логотип із відповідною символікою та особисто кожного українця вшанувати пам’ять усіх жертв геноциду кримськотатарського народу хвилиною мовчання сьогодні о 12:00.
Bizim ve siziñ azatlığıñız içün — За вашу і нашу свободу! — закликає у дописі Мінінтеграції.

Як повідомляли «Кримські новини», напередодні Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, пов'язаного з депортацією у 1944 році (18 травня), Меджліс кримськотатарського народу закликав взяти участь у соціальній інформаційній акції «Унутма» («Пам’ятай»).