«Папір у цій справі «стерпів» по максимуму», - адвокат Азаматов про справу Асана Ахтемова

Новини України та світу
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 09:05
Ліна Тимошина
22 Грудня 2021, 09:05

22 грудня окупаційний Київський районний суд Сімферополя розгляне чергове клопотання "слідчого" про продовження строку тримання під вартою Асану та Азізу Ахтемовим і Наріману Джелялову. Наразі стадія розслідування кримінальної справи добігла кінця, всіх захисників і підзахисних повідомили про закінчення попереднього слідства. Про це на сторінці у Фейсбуці повідомив адвокат Айдер Азаматов.

Обсяг не великий, але важливий, тому що папір у цій справі "стерпів" по максимуму. Такого збочення з термінологією та подій у тексті звинувачення я вкрай рідко зустрічав за останні роки, - сказав Азаматов.

За словами адвоката, скоріш за все, цього року справа буде направлена до прокуратури для погодження та затвердження обвинувального висновку. 2022 рік почнеться з резонансного судового процесу над Асаном та Азізом Ахтемовим і Наріманом Джелялом.

Суд над Людьми, які не намагалися завдати шкоди, насильства, пригнічення, мороку, диверсії, зберігання та контрабанди зброї, тобто, все те, що написано у матеріалах справи. Їх катували, когось так закатували, що підписав усе, як сказали, - зазначив захисник.

При цьому Азаматов вважає, що зрештою не все буде так, як на папері, якщо на це буде воля.

Не дарма кажуть «папір все стерпить», адже папір не посадять, а людину, про яку в папері є слова та літери (…) Подивимося, як у цьому випадку, адже не все залежало від паперу та від обсягу цього паперу до кримінальних кейсах з політичною начинкою, а від «волі», - наголосив адвокат.

Як повідомляли QIRIM.News, 3 і 4 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук у 5 кримських татар, а потім викрали їх. Серед них перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, а також Асан і Азіз Ахтемові, Ельдар Одаманов і Шевкет Усеінов. Пізніше Ахтемових, а також Джеляла окупаційний суд звинуватив у причетності до підриву газопроводу в селі Перевальному Сімферопольського району.

Пізніше з'ясувалося, що Асана жорстоко катували і він обмовив себе. Після тортур у нього почалися проблеми зі здоров'ям.