Паралімпіада: завдяки мужності та волі до перемоги — Україна у п'ятірці найкращих збірних світу

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
03 Вересня 2021, 13:57

Сьогодні, 3 вересня, третю свою нагороду у Токіо для України на Паралімпійських іграх здобув Єгор Дементьєв. Українець став другим в груповій гонці у шосейному велоспорті.

Дементьєв виступав у класі С4-5. 34-річний спортсмен завоював своє друге «срібло» у Токіо.

Перемогу у заїзді здобув француз Кевін ле Канфф. Другим із часом 2:15.11 став Єгор Дементьєв. Трійку паралімпійських призерів замкнув представник Нідерландів Даніель Абрахам.

Раніше Дементьєв став третім у гонці переслідування. Він також підіймався на друге місце п'єдесталу у роздільній шосейній гонці.

Єгор Дементьєв

Двоє українських спортсменів-паралімпійців сьогодні стали срібними призерами у метанні диску та бігу.

Людмила Даниліна першою вийшла на легкоатлетичний стадіон у Токіо. Спортсменка виступала у класі T20. 35-річна українка змогла другою фінішувати на дистанції 1500 метрів.

Час Даниліної склав 4:32.82 — це її найкращий результат. Вона була єдиною серед українок на цій дистанції. Людмила поступилась 5-ма секундами переможниці забігу, якою стала полячка Барбара Бегановська-Зайонц.

Даниліна покращила свій результат. У Ріо-2016 вона була третьою на цій же дистанції у класі T20.

Людмила Даниліна

Другу медаль для України з легкої атлетики сьогодні приніс метальник диску Микола Жабняк. Українець показав три вдалі спроби із шести. А найкраща була у четвертому кидку — 52.43. Такий результат дозволив легкоатлету стати другим.

Жабняк поступився лише пакистанцю Хайдеру Алі. Трійку призерів замкнув бразилець Жуан Тейшейра.

Український спрортсмен Жабняк у 2008 році ставав срібним паралімпійським призером у метанні диску у Пекіні. Сьогодні він повторив свій успіх.

Микола Жабняк

33-річний Микола Синюк приніс Україні другу поспіль нагороду у спринті з веслування на байдарках і каное. Спортсмен став другим у класі KL2.

Синюк поступився переможцю лише 1.077 секунди. Паралімпійським чемпіоном став австралієць Кертіс Макграт. «Бронзу» завоював італієць Федеріко Манкарелла.

Микола Синюк

Сергій Ємельянов став автором 21-го «золота» України на Паралімпіаді-2020. Спортсмен став найкращим у спринті з веслування на байдарках та каное.

Ємельянов змагався за нагороди у класі KL3. Найзапеклішу боротьбу українець вів із представником Паралімпійського комітету Росії Леонідом Криловим. Лише 0.109 секунди розділили перше та друге місце. А швидшим у цьому старті виявився Ємельянов.

Сергій Ємельянов

Для Ємельянова це перший подіум у Токіо. Загалом у його кар'єрі це друга медаль і друга найвищого ґатунку. До цього у Ріо він став найкращим у одиночному запливі у клас KL3 у 2016 році.

Нагадаємо, Україна залишається у п'ятірці найкращих збірних світу у загальному медальному заліку Паралімпіади-2020. У скарбничці України — 89 нагород (21 «золото», 43 «срібла» та 25 «бронзи»).

Як повідомляли «Кримські новини», український легкоатлет Ігор Цвєтов в одну мить став справжнім героєм України. Цвєтов став автором ювілейної для України 50-ї нагороди на Паралімпіаді у Токіо. Легкоатлет здобув «срібло» у бігу на дистанції 100 метрів у класі T35. Українець на фініші поступився лише представнику Паралімпійського комітету Росії Дмитру Сафронову. У Росії «підгоріло» через відмову українця робити спільне фото з росіянами на церемонії нагородження призерів Паралімпіади-2020.