ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо припинення насильницьких зникнень на території Ради Європи

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 10:50
Асіф АлієвQHA
28 Січня 2022, 10:50

Парламентська асамблея ради Європи проголосувала за резолюцію про припинення практики насильницьких зникнень на території держав Ради Європи.

Як повідомляє Рустем Умєров, документ містить пункти, які важливі для подальшого справедливого покарання за злочини Росії в Криму та ОРДЛО.

«На жаль, ми в Україні, не з чуток знаємо про це явище, яке за 8 років війни стало системним. Після незаконної окупації Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей наші громадяни постійно зіштовхуються з репресіями на політичному чи релігійному підґрунті, серед яких – переслідування, арешти та насильницькі зникнення. Загалом близько 450 осіб нині незаконно утримуються Кремлем», - зазначив він.

Умєров наголосив, що українська делегація подала важливі поправки до резолюції, які були схвалені на комітеті та більшістю у залі, зокрема резолюція доповнюється:

  • словами про стурбованість Асамблеї, з огляду на невідоме місце перебування жертв насильницького зникнення на підконтрольних РФ територіях (включно з окупованими Кримом та ОРДЛО);
  • проханням збільшити строк давності за вчинення цього злочину, щоб у майбутньому притягти до відповідальності Росію за подібні акти на окупованих територіях;
  • закликом ввести санкції щодо державних органів чи осіб, які організовують зникнення чи заважають розслідуванню таких зникнень;
  • пунктом про визначення злочину згідно з відповідною конвенцією ООН, яку демонстративно не ратифікує Росія у зв'язку з вчиненими нею злочинами у Криму.

Нагадаємо, 24 січня у Страсбурзі розпочала роботу зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, яка триватиме до 28 січня. Влітку 2021 року ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо порушення прав кримських татар в окупованому Росією Криму.

26 січня стало відомо, що Кримська проблематика включенав проєкт резолюції про позбавлення повноважень російської делегації в Парламентській Асамблеї ради Європи